Через сина сліпа ужгородка та її 2-річний онук можуть опинитися на вулиці (ВІДЕО)

11
0

Кредит не брала, а банк виганяє на вулицю. Мешканка Ужгорода Єлизавета Дюрік заклала власну квартиру на прохання сина, який вирішив взяти банківську позику. Але, отримавши гроші, - він зник. А банк пред'явив претензії господині квартири - сліпий 72-річній пенсіонерці, яка проживає разом з другим сином-інвалідом і його сім'єю.

5 років тому старший син Єлизавети Дюрік попросив дозволу закласти її квартиру, щоб оформити в банку позику на суму тридцять тисяч доларів. Жінка погодилася. Два роки син своєчасно виплачував гроші. А потім зник.

Єлизавета Дюрік, господиня квартири:

- Не знаємо точно, де живе, ні не приходить, ні не дзвонить. Хто би міг подумати, шо син може так поступити?!

Тепер фінансові претензії банк пред'являє господині квартири. Крім сліпої жінки, тут живе і її молодший син з дружиною і дитиною. Сім'я каже: пробували домовитися з банком про реструктуризацію боргу. Але щомісячна сума внеску в 500 доларів виявилася для них непідйомною.

Іван Дюрік, житель квартири:

- Даже якщо позичальник не хоче платити, ми не відмовлялися від сплати, но потихеньку, потрошку. У нас нема грошей, я інвалід другої групи дитинства.

Спочатку банк продав з аукціону майже всі меблі і техніку, які були в будинку. А на найближчі дні заплановано продаж самої квартири.

Іван Дюрік, житель квартири:

- Риночна ціна квартири, інтересувалися в ріелторів - тисяча доларів за квадратний метр. Нам порахували 511, кажеться, за квадратний метр. Якщо це хтось купить, то ми не маємо куди піти.

Марина Коваль, кореспондент:

- Ми звернулися до банку з проханням прокоментувати ситуацію. Ось яку відповідь нам прийшла в електронному листі: "Оскільки спірна ситуація між позичальником і банком не врегульована, а також - у виконання законодавчих норм про захист персональних даних клієнта, ми не можемо розголошувати інформацію про цю справу".

Претензії банку законні, каже юрист Ярослав Митровка. Адже жінка свідомо віддала квартиру під заставу. Однак він сумнівається, що фінустанова зможе продати квартиру, в якій прописаний дворічна дитина.

Ярослав Митровка, юрист:

- Буде проблема реалізувати цю квартиру для банку. Органи опіки-піклування повинні діяти на захист прав дитини. Вони можуть дозволити це у разі, якщо буде підтверджено про те, що дитина буде мати, де проживати у майбутньому.

За словами юриста, випадки, коли рідні обманюють один одного - нерідкі. Тому радить керуватися не тільки довірою, а й укладати відповідні договори, які в майбутньому зможуть захистити від втрати грошей і майна.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також