Через Закарпаття до Європи перевозять домашніх тварин з притулків, які залишилися без господарів через війну (ФОТО, ВІДЕО)

30
0

Як відомо, європейські країни (Польща, Угорщина, Румунія) з початку російської агресії спростили процедуру перетину кордону для українців, які подорожують з домашніми тваринами.

У багатьох випадках документи для них не потрібні. Однак у деяких країн у такому випадку тваринам необхідно буде пройти карантин.

Але чимало собак та кішок залишилося в Україні без господарів - з різних причин. Подеколи про них турбуються волонтери та забирають до притулку. З регіонів, де ведуться активні військові дії тварин намагаються евакуйовувати. Іноді вдається також перевезти до європейських притулків.

Так волонтери із Запоріжжя знайшли партнерів у Румунії, які погодилися безплатно розмістити у себе 20 собак і 9 кішок. Для цього попрямували на Закарпаття, зробивши зупинку у Берегові, де люди й тварини змогли трохи відпочити від тривалого переїзду. Далі їх зустріли партнери з румунської сторони й вони спільно рушили до кордону.

"Ми перевозимо тварин з місць бойових дій - із Запоріжжя та місцевого регіону. Це врятовані тварини. Ми домовилися з паном Робертом Сміху з Румунії, що він нас зустріне. А тварини залишаться там тимчасово аж поки ми не підшукаємо для них нових господарів. У нас залишилося ще багато тварин, які потребують нових господарів. І цим ми займаємося", - розповіла волонтерка, пані Олена.


Всі тварини мають відповідні паспорти європейського зразка.

Слід зазначити, що на сайті польського Головного ветеринарного інспекторату нещодавно опубліковано нову докладну інформацію про перетин кордону з тваринами.

Там зазначається, що відповідно до законодавства Європейського Союзу, собаки, коти та фретки, які виїжджають з України повинні мати:



Маркування (мікрочип) для ідентифікації, а також діюче щеплення від сказу; тест на наявність антитіл проти сказу;
сертифікат про стан здоров’я, виданий компетентними ветеринарами органами.

Утім, винятком будуть домашні тварини у супроводі власників, що перетинають польсько-український кордон, приймають у Польщі без виконання вищезазначених ветеринарних норм.

Для цього власнику слід подати відповідну заяву, в якій зазначається країна до якої має намір подорожувати власник тварини. Після цього ветеринарна інспекція має провести безплатне маркування та вакцинування від сказу для тварини. У деяких випадках дозволяється перетнути кордон і без цієї процедури. У такому випадку необхідно буде звернутися до ветеринарної клініки за місцем тимчасового перебування, де проінформують про подальші процедури.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також