Впродовж 2011 року суб’єктами підприємницької діяльності зони діяльності Чопської митниці імпортовано товарів, які підлягали оподаткуванню, на 5 млрд. 230 млн. грн. загальною вагою 264,1 тис. тон.
У порівнянні з 2010 роком вартісні обсяги оподаткованого імпортузросли на 56%. Про це та інше йшлося на підсумковій нараді за результатами роботи митниці, в якій взяли участь голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида, керівник Департаменту інформаційних технологій та статистики Держмитслужби України, керівники прокуратури, УСБУ в Закарпатській області та Голова Громадської ради при Чопській митниці.
Відтак фінансові завдання, встановлені Мінфіном України, Чопська митниця перевиконалана 55,3 млн. грн., що становить 104%.Наформування дотацій обласного бюджету спрямовано 1 млрд. 265,4 млн. грн. податків, що на 49% більше від показників 2010 року.
Позитивним чинником, що суттєво вплинув на перевиконання митницею фінансових завдань – це зміни в номенклатурі імпорту товарів, пов’язані зі значними обсягами митних оформлень нафтопродуктів та комплектних об’єктів. Тож, митні платежі з нафтопродуктів склали 247,6 млн. грн., з митного оформлення комплектних об’єктів – 117,3 млн. грн., з інших товарів – понад 1 млн. грн.
Як свідчить проведений аналіз зі стану розрахунків з податків та зборів, робота Чопської митниці характеризується також зростанням на 51% обсягів митних платежів, що стягнуті з традиційної номенклатури імпорту таких товарів, як кузови та комплектуючі частини для збирання транспортних засобів, транспортні засоби підакцизної групи, транспортні засоби інших товарних груп, меблі та їх частини, вироби з пластмаси, спирт етиловий.
За словами начальника Чопської митниці Олександра Похилька, проблемних питань зі стягнення податків не виникало, оскільки на законодавчому рівні все достатньо врегульовано. Із введенням в дію нового Податкового кодексу України, чітко визначено перелік податків, порядок їх адміністрування, повноваження та компетенція контролюючих органів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Присутній на підсумкових зборах губернатор краю Олександр Ледида зазначив, що на сьогодні дуже важливу економічну роль в поліпшенні інвестиційного клімату відіграє злагоджена робота Чопської митниці. Він також зауважив, що до Євро-2012 робота чопських митників має відповідати вимогам європейських держав, аби гості, які відвідують футбольні турніри в Україні, почували себе на кордоні комфортно, аби процес митного контролю проходив швидко і толерантно.
Також на підсумкових зборах зазначалося, що останні проведені реформи, які відбулися вДержавній митній службі України, значно прискорили процес митного оформлення та контролю для підприємств і громадян. Серед найважливіших нововведень – встановлення чітких часових рамок митного контролю та оформлення, суттєве зменшення кількості митних оглядів вантажів. Також успішна реалізація процедури електронного декларування товарів - запровадження електронного документообігу між митними органами та суб’єктами ЗЕД. Безперечно такі заходи значно збільшують товарооборот та створюють привабливі умови для залучення інвестицій у Закарпаття.
А делеговані митникам наприкінці минулого року ряд функцій суміжних контролюючих служб на кордоні дозволили суттєво спростити процедуру митного оформлення для перевізників, скоротити паперові тяганини та час проходження контролю.