Чопська митниця щодня наповнює держбюджет на 500 мільйонів (ФОТО)

8
1

01 липня 2011 року, в Чопській митниці відбулася робоча зустріч з представниками транспортно-експедиційних підприємств та фірм, що надають брокерські послуги. Основною темою наради було обговорення стану справ з питань дотримання вимог митного законодавства перевізниками Закарпатської області.

Під час своєї промови начальник Чопської митниці Олександр Похилько надав компетентні консультації з проблемних питань, що виникають під час здійснення контролю за доставкою вантажів. Зокрема, щодо підстав заміни водіїв та транспортних засобів, а також про порядок здійснення комплексних операцій з товарами, що переміщуються під митним контролем територією України.

А директор організаційно-розпорядчого департаменту Держмитслужби України Віктор Бондар окремо зупинився на перспективах нового Митного кодексу України в плані розвитку діяльності транспортно-експедиційних підприємств та митних брокерів. Він зазначив, що нова редакція кодексу чітко визначає перелік документів, які необхідно представляти при митному оформлення вантажів. А це значно спростить взаємовідносини між митними установами та представниками бізнесу.

Також акцентував увагу присутніх на новаціях – введення в практику так зване «право на помилку», що надає суб’єктам ЗЕД можливість самостійного усунення технічних помилок у документах. Більш детально роз’яснив присутнім термін «компроміс у митній справі», яким надаватиметься митному органу право укладення договору з отримувачем товарів, яким дозволяється розпоряджатися ними до закінчення перевірки або прийняття відповідного рішення судом.

Генадій Романенко, голова комісії комплексної перевірки діяльності Чопської митниці, розповів учасникам наради про результати перевірки митної установи за період 2008-2011 років щодо стану дотримання законності при митному оформленні товарів та вантажів, повноти оподаткування тощо. Геннадій Васильович зазначив, що такі перевірки проводяться не тільки в Чопській митниці, а й іншим митним установам України. Аналогічні перевірки мають за мету виявляти та припиняти функціонування схем протиправного переміщення через митний кордон України товарів та відповідно – збільшувати надходження до державного бюджету.

На сьогодні є вже реальні позитивні зрушення в цьому напрямку. До прикладу, якщо ще півтора роки тому Держмитслужба забезпечувала середньодобові перерахування до держбюджету близько 300 млн.грн., то зараз – майже 500 млн.грн. Внаслідок перекриття контрабандних каналів ввезення в Україну продуктів харчування та промислових товарів, активізувалося виробництво у сфері сільського господарства та виготовлення товарів широкого вжитку.

Насамкінець зустрічі начальник Чопської митниці Олександр Похилько запевнив присутніх, що відтепер аналогічні конструктивні та ділові розмови з представниками бізнесу проводитимуться регулярно. 

Коментарі

М
митник

На сьогодні є вже реальні позитивні зрушення в цьому напрямку. До прикладу, якщо ще півтора роки тому Держмитслужба забезпечувала середньодобові перерахування до держбюджету близько 300 млн.грн., то зараз – майже 500 млн.грн. Читайте уважно! ДМСУ забезпечує півмідльярда, а не закарпатська митниця!!

Читайте також