Чудеса добігають до фінішу

4
0

наш "Паланок" хоч і не переміг, та ввійде до туристичних довідників «Сім чудес України»

Якщо ви ще не взяли участі в інтернет-опитуванні й не проголосували за те, щоби ваша улюблена українська пам`ятка увійшла до Семи чудес України, поспішайте — ще маєте час до 21 серпня. Саме цього дня, о 17-й годині, голосування закінчиться й марафон із визначення семи найпривабливіших історико-туристичних пам`яток нашої з вами Батьківщини фінішує. Крiм цього, підіб`ють підсумки голосування ста експертів, і вже за годину країна дістане свої чудеса, а чудеса — свої відзнаки.

      Тим часом Микола Томенко, голова оргкомітету «Семи чудес», учора оголосив десятку фіналістів-лідерів інтернет-опитування на даний момент. Це історико-архітектурний заповідник «Кам`янець», з прекрасною Кам`янець-Подільською фортецею, дендропарк «Софіївка» в Умані, заповідник-острів «Хортиця», музей «Писанка» в Коломиї, де стоїть один із трьох у світі пам`ятників писанці, Хотинська фортеця, Києво-Печерська лавра, Лівадійський палац та древній Херсонес у Криму, Софія Київська та Одеський оперний театр.

      Телесюжети про пам`ятки України та їх «змагання» в рейтингу «Сім чудес» вийшли на чотирьох національних телеканалах, і, згідно з опитуваннями, їх подивилися близько 60 відсотків українців. Станом на вчорашній день в інтернеті висловили свої симпатії 50017 людей. Коли Сім чудес таки визначать, рейтинг не матиме значення, каже пан Томенко, не буде першого і сьомого чуда — всі чудеса будуть рівні. Загалом в інтернет-рейтингу бере участь 21 пам`ятка, як було оголошено місяць тому. Партнери проекту — телеканал ICTV та Українське радіо — готують сюжети про всі ці пам`ятки, що стане матеріалом для, відповідно, телефільму та циклу радіопередач. До туристичних довідників «Сім чудес України», які видадуть за результатами «чудесного марафону», окрім першої сімки, увійдуть також Острозький замок і академія, археологічна пам`ятка Кам`яна Могила, Луцький замок, Почаївська лавра на Тернопільщині, замок «Паланок» на Закарпатті, Антонієві печери, Святогірська лавра на Донеччині, Олеський замок на Львівщині, будинок Держпрому в Харкові та Шевченківський заповідник у Каневі.

      Наші чудеса відкриті для світу, тож голосувати в інтернеті можуть також іноземці. Цікаво і повчально, що наші сусіди намагаються відновити ті українські пам`ятки, які пов`язані з їхньою історією. Так, Румунія опікується замком у Хотині, звідки, до слова, ніяк не можуть вигнати бійню для худоби. Румуни, природно, вимагають реконструкції, перш за все, румунських експозицій. Угорські ж сайти підняли цілу інтернет-кампанію, агітуючи угорців голосувати на українському сайті «Сім чудес» за закарпатський замок «Паланок».

       Організатори акції сподіваються, що хоч деякі з чудес вдасться внести до Списку світової архітектурної спадщини ЮНЕСКО, що означає фінансування, допомогу в реконструкції та спеціальний охоронний статус. Однак міжнародні організацiї ставлять жорсткі умови: в охоронній зоні — жодної забудови, пам`ятки ЮНЕСКО не можуть одночасно слугувати складами для картоплі. Альтернативне джерело фінансування для відновлення архітектурної спадщини Микола Томенко бачить в оренді пам`яток приватними установами й просто бізнесменами під гарантію реконструкції та збереження зовнішнього та внутрішнього вигляду будівлі.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також