Чи безпечно робити манту дитині?

220
0

Про негативні наслідки манту говорено неодноразово. Причому про непотрібність і небезпеку манту чути здебільшого від людей, далеких від медицини. З’ясуймо, що ж таке манту, щоб вирішити, робити дитині манту чи ні.

Що таке манту?

Манту - це не щеплення, це проба на наявність палички туберкульозу в крові дитини. Під час проби манту шприцом вводять туберкулін під шкіру дитини. Місце ін'єкції має вигляд так званого ґудзичка.

Це місце не можна 3 дні мочити, і через 72 години (строго!) необхідно показати фтизіатрові, який за розміром ґудзичка визначить, чи інфікована дитина туберкульозом.

Особливо важливо це знати, якщо збираєшся робити дитині інші щеплення, наприклад АКДП. Іноді трапляється, що реакція на манту є, але алергійна. Завдання фтизіатра - вирішити, якого роду реакція на манту.

Якщо є найменша підозра, що дитина інфікована туберкульозом, будь-які інші щеплення заборонені. Також малюкові повинні призначити додаткові аналізи для остаточного діагнозу  - чи хвора дитина на туберкульоз.

За словами лікаря Євгенія Комаровського, "реакція на манту можлива не тільки тоді, коли організм реагує на хвороботворну бактерію, а й тоді, коли людині зроблене щеплення БЦЖ, тобто введені ослаблені туберкульозні бактерії".

Манту дуже важлива при профілактиці туберкульозу 

Адже, згідно з офіційними даними, в Україні - епідемія туберкульозу.

За даними Держкомстату, в 2009 р. в Україні зареєстровано понад 33 тисячі уперше виявлених туберкульозних хворих.

Тобто це лише ті, хто пройшов діагностику.

Для порівняння, того ж 2009 р. у США з населенням приблизно 300 млн. зафіксовано понад 15 тис. хворих на туберкульоз. Цифри говорять самі за себе.

Чи небезпечні проби манту?

Думка "за": лікар Комаровський закликає не боятися манту та робити її регулярно один раз на рік. За словами Євгенія Комаровського, "манту - це не щеплення, а проба, тому реального навантаження на імунітет вона не несе, жодної небезпеки в більшості випадків не становить".

Думка "проти": педіатр і кандидат медичних наук Зоя Дергачова стверджує, що щорічне проведення проби манту завдає багато шкоди дитячому організму, який і так ослаблений екологічними проблемами, антибіотиками та продуктами харчування.

Адже в туберкуліні (який вводиться під час проби манту) використаний як консервант фенол - одна з найсильніших клітинних отрут. Зоя Дергачова дивується - чому не використовуються інші методи діагностики.

Адже аналіз крові та слини теж виявить туберкульозну паличку в організмі дитини і при цьому не нашкодить організму.

Наприклад, за попередньою домовленістю з медсестрою або лікарем, манту можна замінити пробами Сулова, аналізом на імуноглобулін АМg до туберкульозу (150,00 грн., кров із пальця), результатами флюорографії дорослих членів сім’ї.

Нагадаємо, у квітні 2006 року 88 зі 100 учнів школи-інтернату в Херсонській області були госпіталізовані після проби Манту.

Лікарі поставили діагноз ГРВІ. Незабаром така ж масова реакція на пробу манту повторилася в Хмельницькій, Вінницькій і Черкаській областях.

Медики навідріз відмовляються пов'язувати це захворювання дітей із пробою манту.

У лютому 2011 р. до Ялтинської дитячої лікарні після проби манту потрапили 6 семикласників із Симеїза. За словами директора школи, через 15-20 хвилин після проведення діагностичної проби у дітей почався озноб, слабість, запаморочення. Їх виписали з лікарні з діагнозом: алергійна реакція на введення туберкуліну.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також