Чи готове Закарпаття до проведення зимової Олімпіади-2022 року?

11
3

15 листопада Міжнародний олімпійський комітет (МОК) офіційно оголосив остаточний список претендентів на проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року. Так, за право проводити Ігри змагатимуться Казахстан (Алмати), Швеція (Стокгольм), Норвегія (Осло), Китай (Пекін), Польща (Краків) і Україна (Львів). Остаточно місце проведення зимової Олімпіади-2022 назвуть 31 липня 2014 року на сесії МОК у Куала-Лумпурі (Малайзія).

Зазначимо, що Україна пропонує проводити олімпійські змагання у Львові, Тисовці (Львівська область) та Боржаві (Закарпатська область). Головою Організаційного комітету з підготовки заявки на проведення в України Олімпіади-2022 є віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул.

Полонина Боржава у Закарпатській області може стати найвідомішим гірськолижним курортом у Східній Європі, якщо Україна отримає право на проведення Зимової Олімпіади-2022. Про це ще влітку заявив заступник голови Воловецької райдержадміністрації Іван Лопіт.  «Олімпійські перспективи дадуть нам шанс на розбудову комунікацій, інфраструктури, і що дуже важливо - появу нових робочих місць», - наголосив закарпатський посадовець.

А нещодавно група фахівців передзаявкового комітету України на право проводити Олімпіаду 2022 року вперше з робочою поїздкою відвідала потенційні місця олімпійських об’єктів на полонині Боржава на Закарпатті. Разом з керівниками Воловецького району, спеціалісти побували у підніжжях гір Плай, Гимба, Великий Верх, туристичній базі «Думка» та інших локаціях з олімпійським потенціалом.

Як зазначив під час спілкування з гостями Іван Лопіт, мешканці Воловеччини повністю підтримують ідею проведення в Україні Зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор. За його словами, Воловецький район має найвищий рівень безробіття в області - 6,1%. Минулого року за межі країни на заробітки виїхало 1300 осіб - переважно на будівництво до Москви, Санкт-Петербурга, а також на лісорозробку до Сибіру. «Тому є очевидним, що члени сімей всіх цих людей були б дуже раді, якби робочі місця для них та інших мешканців району з'явилися б під боком, вдома», - вважає чиновник.

Слід однак зауважити, що аналогічні думки влада висловлювала і під Євро-2012. Однак, все завершилося великим владним "дерибаном" бюджету - вартість споруджуваних об'єктів в Україні зросла в кілька разів, а зараз вони стоять порожні і нікому не потрібні. Заробітчани теж не повернулися додому з далеких країв.

Мукачево.net

Коментарі

М
Марина

Це маразм. Так можна про все говорити. Хіба туристів післ Євро не побільшало? Імідж України не покращився? Стадіони простоюють... Тепер через це ні олімпіади не треба, і Народну реконструювати не треба.. а що ще? Давайте всі сядемо на смітнику і будемо "довольствоваться меньшим". А дідька лисого! Бо новий телефон вам треба, кофту чи черевики теж, і може б новий ноут чи диванчик.... а на це підуть гроші з бюджету. тільки сімейного. ви ж не відмовитеся від покупки! гроші витратять, знаємо, що забагато, але ця інфраструктура НАМ з вами лишится!

А
ага

првильно так!чи готові олімпійці до проведення олімпіади в україні?

В
вася

чи погано, що на Закарпатті за державний кошт побудують кілька сучасних спортивних обєктів?

Читайте також