
Сльозотеча, набряк слизових, нежить, чхання, першіння в горлі та кашель можуть бути симптомами не тільки звичайної застуди, але й алергії.
Як зрозуміти, що спровокувало погане самопочуття, щоб обрати правильну тактику лікування? Розглянемо відмінність алергії від ГРВІ докладніше.
Причини появи алергічної реакції та грипу
У цих двох захворювань схожі симптоми, але абсолютно різні причини їх появи. Тому і лікувати хвороби треба по-різному.
Причиною розвитку застуди та грипу є респіраторна вірусна інфекція. Вона передається повітряно-крапельним шляхом і заразна для оточуючих.
Гострі респіраторні захворювання можуть називати застудою, грипом або ГРВІ, причому їх збудники віруси різних видів (всього близько 200 видів).
Спровокувати алергію може лише одне — контакт алергеном. Захворювання завжди з'являється індивідуально у людей, які мають схильність до алергічних реакцій і не передається оточуючим.
Алергія буває на продукти харчування, квітковий пилок, побутову хімію, пил, шерсть або корм домашніх тварин, використання деяких медикаментів.

Алергія чи застуда у дитини чи дорослого: на що звернути увагу?
Щоб зрозуміти, яке саме захворювання, потрібно врахувати наступні моменти:
- Час появи симптомів. У ГРВІ це найчастіше міжсезоння, у період епідемії грипу, а алергія на цвітіння виникає навесні та влітку.
- Супутні обставини, або певні причини, які могли спровокувати захворювання — переохолодження, контакт із вірусоносієм, вживання нового продукту харчування, гра із сусідським собакою чи кішкою, переїзд за місто під час цвітіння полів та ін.
- Наявність температури. При алергічній реакції її ніколи не буває, при ГРВІ для усунення симптомів використовують жарознижувальні ліки.
- Характер та тривалість симптомів. У алергії вони проявляються одразу і зберігаються місяці, при ГРЗ — максимум 2 тижні.
Схильність до алергії проявляється в дитинстві, рідко — пізніше. Батькам алергікам потрібно бути готовими до того, що захворювання з великою ймовірністю буде виявлене і у дитини. Тому потрібно своєчасно показувати малюка лікарю для проведення діагностики, здачі аналізів та алергопроб.
Чим відрізняються симптоми ГРВІ?
Головна ознака гострого респіраторного захворювання — інтоксикація організму. Лікування спрямоване на підтримку імунітету та поповнення балансу електролітів.
Інші характерні симптоми:
- головний біль;
- жар, пітливість, світлобоязнь;
- утруднення носового дихання;
- нежить (спочатку слиз рідкий, а через пару днів більш в'язкий, зеленуватого або жовтуватого кольору);
- кашель вологий чи сухий;
- ломота у суглобах;
- біль у горлі при ковтанні.
Симптоми зазвичай з'являються по черзі. Температура, як правило, піднімається у перші дні. Якщо причина лише вірус — організм справляється з ним протягом 7-14 днів. Щоб прискорити процес одужання, необхідне багато пити, вологе повітря в приміщенні, постільний режим і хороші спреї від болю в горлі.
Якщо температура тримається більше 3 днів і не збивається жарознижувальними препаратами, є ризик приєднання бактеріальної інфекції. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря та здати аналізи.
Відмінності алергії від застуди
Основний тригер захворювання — алерген. За його наявності вираженість клінічних проявів посилюється.
Алергія від застуди відрізняється такими симптомами:
- набряк слизової оболонки носоглотки;
- свербіж у носі і навколо очей;
- сухий кашель;
- хронічний риніт;
- виділення з носа рясні, прозорі;
- першіння в горлі.
Хворобливий стан може не проходити тижнями чи місяцями. Своєчасна діагностика дозволить запобігти розвитку хронічного бронхіту та астми. Терапія полягає в усуненні алергену, прийомі антигістамінних препаратів для зняття набряку слизових та свербіння.
Поставити точний діагноз, відрізнити алергічний кашель від простудного, оцінити інші симптоми та підібрати відповідне лікування, здатен лише лікар. Самолікування може спричинити виникнення небезпечних ускладнень.
На правах реклами