
Для нормального функціонування дорослій людині потрібно близько 30 мл води на 1 кг маси тіла в день.
Втрата води понад 20% від маси тіла може призвести до летального результату, тому важливо отримувати необхідну кількість води. Серед параметрів питної води можна виділити наступні:
- каламутність;
- наявність хімічних елементів;
- м'якість/твердість;
- присутність мікроорганізмів.
Вода - безбарвна речовина без запаху і смаку, але тільки якщо вона дуже чиста. Оскільки в природі така вода зустрічається нечасто, і біля вашого будинку, швидше за все, немає її природних джерел, то в даному випадку може допомогти адресна доставка питної води, наприклад такий, яку постачає компанія «Райське Джерело». Звичайна неочищена вода в природних водоймах багата різними хімічними сполуками, що часто впливає на її смак, запах і колір.
Яка вода безпечна
У питній воді не повинен бути мікроорганізмів, які можуть викликати серйозні захворювання. Вона повинна мати відповідні каламутність, колір, смак і запах.
Каламутність води - це втрата її прозорості через наявність нерозчинних речовин. На цей показник впливають як неорганічні речовини, наприклад грунт, пил, мінеральні сполуки, так і органічні речовини з останків рослин і тварин. Само по собі помутніння не позначається негативно на властивостях води, але може викликати негативну оцінку з боку споживачів. Помутніння води не обов'язково означає, що вона містить шкідливі речовини, але може виявитися сигналом про зміну її якості або проблеми з очищенням. Це також може означати, наприклад, що в воду потрапили патогенні мікроорганізми або частки, на яких можуть накопичуватися такі мікроорганізми.
Деякі хімічні елементи можуть змінювати колір, смак і запах води. Горький маслянистий шар в чайному стакані - результат присутності в воді магнію і кальцію. Марганець і залізо понад норму (кількість заліза не повинна перевищувати 0,2 мг / мл, а марганцю - 0,05 мг / мл) забарвлюють воду в жовтий колір. Їх присутність сприяє розмноженню бактерій, що викликають металевий присмак і неприємний запах води.
Звідки в чайнику береться білий наліт
У звичайному чайнику може накопичуватися білий осад, так званий камінь. Звідки він береться, якщо вода - це безбарвна рідина? Осад виникає, якщо вода має певну жорсткість, що означає вміст у ній хімічних елементів, особливо кальцію і магнію. Саме ці два елементи і їх хімічні сполуки викликають появу білого осаду на дні чайника. Висока температура киплячої води викликає осадження сполук кальцію (CaCO3) і магнію (MgCO3) на стінках посуду. А такі хімічні сполуки, як хлориди, сульфати і нітрати не осідає на стінках і залишаються у воді навіть після кип'ятіння. Таким чином, на сьогоднішній день немає альтернативи вживання очищеної питної води.