Журналісти газети "Старий Замок "Паланок" підготували для читачів інформаційні та аналітичні матеріали, зокрема:
4 стор. Н2О на природі – запорука здоров’я
Але не в наших кранах. Як це виправити?
Питна вода... Що вона значить, говорити зайве. А от її якість – тема, яка в Україні, в тому числі й у нашій області, буде на устах ще багато років. Бо почасти вода, що тече з наших кранів, годиться хіба що для прибирання оселі. У неї підозрілий запах і смак, тож доводиться кип’ятити. Відтак вона вже геть без смаку, однак пити її безпечніше. Що ж робити, аби вода була якісною, смачною і, головне, безпечною для здоров’я?..
5 стор.«Хліб щастя».На Закарпатті розповсюджують закваску для хліба,
привезену нібито з Почаївського монастиря
Днями зайшла до мене сусідка і, промовляючи «щастя й здоров’я вашій хаті», простягнула баночку з-під майонезу з дивним вмістом. До того вона додала письмовий текст, в якому значилося, що це закваска для приготування чудодійного хліба, котрий знімає порчу, прокляття і приносить родині щастя, благополуччя, здоров’я. Тільки головна умова – зробити все за інструкцією.
6 стор. Війна у головах. Для примирення у суспільстві почуттів замало – конче потрібен розум
Чергові травневі «канікули», завдяки телебаченню, аж надто цього року пробуджували радянську ностальгію. Помпезне святкування 65-річчя Дня Перемоги могло би бути зрозумілим з того погляду, що для багатьох ветеранів він буде останнім в житті, але надмірний офіціоз і пафос мимоволі наштовхує на інші думки.
8 стор. Спокуса самогубства. Чому вона виникає і чи можна врятувати тих, хто задумав себе вбити?
За християнською традицією самогубство – великий гріх. Церква наполягає на тому, що життя дає Господь і лише він має право його в людини забрати. Переважна більшість атеїстів теж вважають цей дар найвищою цінністю, бо дається він людині лише раз.
І оскільки у вічність після смерті вони не вірять, то тим більше переймаються земним існуванням. Утім, усі подібні переконання не зупиняють людей, які з власної волі вирішують покінчити з собою.
Самогубство є однією з вічних проблем людства. Лише упродовж історії змінювалися й ускладнювалися його причини і способи. Зростання кількості суїцидів спостерігаємо і нині.
18 стор. Як прокладали водопровід у Мукачеві. 75 років тому городяни вперше отримали воду централізованим способом
На початку ХХ століття жителі Мукачева, як і багатьох інших невеликих міст Австро-Угорської монархії, користувалися питною водою із колодязів. Водовідведення ж робилося шляхом відкритих вигрібних ям. Жінки прали білизну безпосередньо у річці Латориці. Кількість населення Мукачева постійно збільшувалася, а санітарний стан не покращувався. Жителі не мали надійного захисту від повеней і стихійних епідемій, які в той час неодноразово спалахували.
16 стор. Влад Троїцький: «Творчі люди живуть у «паралельній Україні»
Засновник фестивалю «ГОГОЛЬFEST» – про потенціал нації, політиків-акторів і щастя
Із 4 по 9 травня у Берегові проходив театральний фестиваль «Сталкер-2010». Це була вже друга спроба показати глядачеві українські та угорські вистави на одній сцені. Натхненник акції – Атілла Віднянський, талановитий режисер, який зумів створити неординарний театр у Берегові. Тепер трупу постійно запрошують із гастролями як у Москву, так і в країни Європи. Нині Атілла працює у Дебрецені в театрі Чоконаї. Закарпатський глядач уже зміг побачити деякі вистави з його репертуару. Зокрема, запросили угорського рок-співака Хобо (лідера легендарного Hobo Blues Band) із власним моно-спектаклем.
22 стор.«А не треба було стільки народжувати!» – заявляли в органах соцзахисту Леоніду Балюку, який сам виховує трьох доньок
Окрім Свята Перемоги, цьогоріч 9 травня вшановували ще й матерів – чи не в усьому світі їх День традиційно відзначають другої неділі останнього весняного місяця.
Безумовно, роль мами, людини, яка народила, виховала й пустила дитину в життя, неможливо переоцінити. Проте доля готує різні життєві сценарії, і нерідко трапляється так, що батькові доводиться виконувати не лише власні обов’язки, а й замінювати дітям неньку...
У такій ситуації опинився ужгородець Леонід Балюк, який після трагічної втрати через тяжку хворобу дружини сам виховує трьох доньок.
24 стор. Неспокій митця з-під Невицького замку. Відомий скульптор Михайло Белень створив богиню у… формі зернини, а ще цікавиться тризубом і хрестом
Михайло Белень – академічний скульптор, художник, педагог, письменник. Автор 17 пам’ятників, приміром, Олександру Духновичу, Шандору Петефі, Міхаю Мункачі, Теодору Ромжі, Василю Ґренджі-Донському, Федору Фекеті, а також десятків меморіальних дошок – Петру Лодію Федору Корятовичу, Івану Дулішковичу, Андрію Бачинському, Антону Годинці, Григорію Жатковичу, Авґустину Волошину, Адальберту Ерделі, Федору Манайлу.
Автор понад 500 медалей видатним діячам світової, української, і насамперед крайової, історії, культури і науки. Звісно, митець і надалі сповнений творчих задумів. Його полонить буквально все – історія, наука, культура. Наразі майстер захопився тризубом і хрестом.
Докладніше читайте в газеті «Старий Замок «Паланок»