Дамба на Ужгородщині, яка стримує понад 4 млн. кубів води - в аварійному стані

16
0

На минулому тижні наш край уже вкотре потерпав від природніх катаклізмів. Внаслідок сильних злив деякі райони опинилися в полоні повені, яка наблизилась до рекордних позначок, отримавши офіційний статус надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня.

Попередні збитки від завданої шкоди сягають кількох десятків мільйонів. Пошкоджено близько п’яти кілометрів доріг, 42,6 км відвідних каналів, 38,9 км дорожнього полотна, підтоплено десятки сіл і сотні гектарів сільгоспугідь у кількох районах ...

На щастя, цього разу водне лихо Ужгородщину оминуло. Як розповів кореспонденту «Вістей Ужгородщини» начальник міжрайонного управління водного господарства Василь Івегеш, груднева повінь засвідчила, що завдяки заходам, які були вжиті протягом року, наслідки повені вдалося мінімізувати.

– Як відомо, на території району реалізується протипаводкова програма «Тиса», у рамках якої закінчено облаштування дамби в Невицькому, добігають завершення роботи й на інших 16 об’єктах, включених у перелік першочергових та невідкладних заходів із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що мали місце у травні-черв ні цього року, – повідомив, зокрема, Василь Васильович. – Минулого тижня разом із першим заступником голови РДА Русланом Чорнаком, начальником відділу з питань надзвичайних ситуацій адміністрації Романом Малком ми побували у деяких населених пунктах району, де цьогорічні весняно-літні паводки наробили великої шкоди. І в селах Руськокомарівської сільради, Холмцях, Червоному, Ірляві, Худльові та селищі Середнє результат виконаних робіт був цілком очевидним. Вода відновленими та прочищеними каналами швидко пройшла до природних водних артерій, не завдавши шкоди жителям.

Водночас варто відзначити також готовність всіх служб до повені. Зокрема, після штормового попередження про значні опади на Закарпатті, відразу було прийнято рішення знизити рівень води у каналах, щоб мати змогу пропустити більшу частину води й звести до мінімуму можливість підтоплення. Відтак всі 14 насосних станцій на території району працювали цілодобово. Працівники водного управління та підрозділу МНС чергували на дамбах, у стан підвищеної готовності були приведені весь наявний людський та тех-нічний арсенал. Саме завдяки злагодженій роботі на випередження грудневий паводок обійшовся без жодних ускладнень.

І ще про одне не можу не сказати. Жителі району добре па-м’ятають, як прискіпливо, ретельно протягом кількох діб вивчалися об’єкти, які цьогоріч постраждали від повені, визначалися обсяги робіт тощо. Згодом, незважаючи на невдоволення деяких мешканців Ужгородщини, було прийнято рішення акумулювати фінанси й розпочати широкомасштабні заходи, а не розмінюватися на дрібниці. До речі, на доцільності саме такого підходу неодноразово наголошували й керівники району Степан Бордаш та Михайло Фединець. Як засвідчили уроки цього паводку, зважений та професійний підхід таки виправдав себе.

Не обійшлося, звісно, без деяких незначних проблем, які показали, що не всі розуміють та усвідомлюють небезпеку. Так, у трьох селах Великогеївської сільради ще й нині придорожні шанци не чищені, а в деяких населених пунктах місцеві жителі продовжують скидати у канали увесь непотріб. Відкритим залишається й питання з ще одним водним об’єктом – Андріївським озером. Річ у тім, що дамба, яка стримує понад чотири мільйони кубів води, знаходиться в аварійному стані. Разом із головою Ужгородської РДА Степаном Бордашем ми підготували на адресу голови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди відповідного листа. Сподіваємося, що вже наступного року з допомогою області дамба буде реконструйована та зміцнена.

Насамкінець хочеться вже вкотре звернутися до жителів району: не варто стояти осторонь проблем, чекати, коли влада прийде і почистить канави перед вашим дворогосподарством. Краще, озброївшись лопатою та взявши приклад із мешканців інших сіл, зробити все можливе, щоб вода не за-грожувала вашій родині.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також