День пам'яті на Закарпатті: явище якого немає в інших областях України

46
19

Традиційно 1 листопада всі закарпатці йдуть навідати померлих родичів.

Небагато краян знає, що в інших областях України 1 листопада це звичайний день. Тільки закарпатці готуються до цього дня заздалегідь, напередодні прибирають могили родичів, щоб прийти вшанувати їх пам'ять.

Така традиція з'явилась через змішання багатьох вір, культур та національностей на території Закарпаття. Історично так склалось, що довгий час ця частина України перебувала у складі європейських країн, які 1 листопада відзначають День Усіх Святих. Якщо копнути ще глибше, до християнства це свято потрапило від кельтів у них воно мало назву "Самайн". Саме кельти у цей день обов'язково вшановували пам'ять померлих.

На сучасному етапі історії у більшості європейських країн, в Америці та Африці цей день є державним вихідним. В деяких країнах, наприклад у Мексиці, свято з роками набуло іншого характеру та стало "Хелловіном".

А закарпатці продовжують зберігати традиції бабусь і дідусів та вшановують в цей день пам'ять своїх померлих родичів, навідуючись на їхні могили.

Традиції 1 листопада:

  • Напередодні свята потрібно привести могили до ладу. Прибрати, висадити нові квіти.
  • В день пам'яті навідати померлих родичів прочитати молитву, запалити свічку, згадати хороші моменти життя людини.
  • Можна принести живі квіти. Еко-активісти закликають не нести на кладовища пластикові штучні вінки.
  • Багато краян приносять наїдки та напої для померлих родичів: цукерки, фрукти. Вважається, що ці солодощі можуть взяти собі малозабезпечені люди, які не можуть купити ці продукти.

Також нагадаємо, що 1 листопада курсуватиме додатковий автобус до кладовища.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

С
Совгавбирову

Йой, правду сьте написали - так оно і є. Пасуться тоті вшиткі там.

С
Совгавбиров

До Івана Пальо : на Україні є аналог дня померлих . Тільки там називається - гробки . І на гроби несуть всякі їди тістечка , конфети . Там же на гробах і відмічають . Наші цигани там збирать повні міхи тих конфет і везуть в Закарпаття . А бомжі і алкаші ходять по тих гробах і випиваюиь ті сто грам що люди символічно лишили для померлих .

М
Мотря

Тебе 22:02 забули зазвідати, неваловшного.

НС
наш сусід

"Багато краян приносять наїдки та напої для померлих родичів: цукерки, фрукти. Вважається, що ці солодощі можуть взяти собі малозабезпечені люди, які не можуть купити ці продукти." - цей " звичай" виник десь 8 років тому. (Притянули із за того боку Карпат або може навіть з Мексики :)) ) Автор "трошки" перебрав із міжконтинентальними зрівняннями. Шкода, що звичаї своєї області/міста описує так некоректно. Та чи в перше з'являються тут такі статті! Але чому наші закарпатців з року в рік несуть цю дурню на могили?!

1
1

Хоча насправді ніяких под, над, взад карпатських русинів ніколи і не існувало. Все це - вигадка місцевих шизіків Гецка і Сидора і купки їхніх посіпак.

1
1

Русини нормально відносяться до українців, росіян, угорців, словаків. Нічого істерити.

Д1
До 12:16

Русини не ішачили на когось , а ЗАРОБЛЯЛИ СОБІ ....НЕ ТОБІ , москалю ! Зате і живемо так , як ви не живете . Ви є "п'янь да рвань рАсЄнської пЄдЄрації" .

МБ
мож би і проїхатися

Поляки в Україні., як римо-католики, відзначають 1 листопада. На Хмельниччині та й в інших областях є багато костьолів та етнічних поляків. Автор статті дальше свого колгоспу не виїзжав.

Z
Zoltan

Давайте роставим все точки над "и": 31-ое октября - день реформации, крупнейший праздник для протестатов 1-ое ноября - день всех святых, крупнейший праздник для католиков 2-ое ноября - день померших, день памяти.

4
44

х11він завтра у вас

І
Ігор

В Німеччині 31 жовтня свято і вихідний день. Завтра - хелловін: якби не неділя, то б був робочий день. Кожна країна має свої особливості. Особливість сайту мукачево.нет, що тут сидять російські провокатори, а модератори нічого не роблять. Славна СБУ напевно щось кришує; їй не до України. А львіяни хочуть, як закарпатці, мирно жити в Європі

Я
Янош.

На Пудкарпадсьив Руси бендрикам ништо робити.Куфер у руки и пушли вон.

Я
Янош.

Я енно пувим МЫ-РУСНАКЫ!!!

В
Вы

Вы русины всю свою историю ишачили на европейцев ноги им мыли. И что теперь поменялось? Да ничего! Теперь подмываете им жопы... титульная нация

Р
Рутенія

Приліпити мож хоч що не факт що зростеся,а традиції викорінити неможна,підкарпатські русини століття прожили разом з європейськов чиляддю.

ДН
До нижнього допису

Ніби ми ,РУСИНИ, прислухалися до їхніх "думок" . Вони , нацменшина -українці, самі по собі , а МИ - КОРІННЕ НАСЕЛЕННЯ НАШОГО КРАЮ. Крапка ! Подальша демагогія немає ніякого змісту . P.S. думаву собі , ош вшиткі ня поняли ?

ІП
Іван Пальо

Насправді ТАМ є аналог, лиш дата інша, у них після Паски. Крім дати, нічим не відрізняється.

Р
рем

І заперевальні варвари тут на сайті сміють в чомусь ще повчати підкарпатських русинів (титульна автохтонна етногрупа краю)та нацменшини краю.

ББ
бийло бачі

се іщи раз говорить шо ми частина европи приліплена ...у европі се виходний динь..

Читайте також