19 грудня греко-католики та православні відзначають одне з найбільших релігійних свят року - День Святого Миколая Чудотворця.
В Україні цей святий вважається покровителем та заступником дітей. У ніч з 18 на 19 грудня діти очікують на подарунки від св. Миколая, які вони зранку знаходять під подушками чи на підвіконні.
Традиційно, 18 грудня, керуючий Мукачівською єпархією Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершує Всенічне бдіння в Мукачівському кафедральному соборі на честь ікони Божої Матері «Почаївської».
Цього разу, після завершення богослужіння, вже традиційно вихованці Недільної школи, яка діє при соборі привітали віршиками та святковими піснеспівами архіпастиря та присутніх на богослужінні вірників.
Також, пропонуємо переглянути запис трансляції з Храму Зіслання Святого Духа, о. Василь Копин:
У світі святий Миколай відомий під різними іменами: Міклаш, Йолопукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас.
Святий Миколай – єпископ Міри у Лікії, також відомий як Миколай Чудотворець за численні чуда, здійснені за його посередництвом.
Народився Миколай у Малій Азії в місті Патарі наприкінці ІІІ століття у сім’ї багатих та віруючих християн. Миколая охрестили невдовзі після народження, що було непритаманне тодішнім часам. З дитинства Миколай відзначався побожністю та співчуттям до знедолених та бідняків. Будучи юнаком, Миколай переселяється до Міри, де єпископ висвячує його на священика.
Після смерті батьків Миколай отримує спадок, який роздає впродовж тривалого часу бідним. Усе життя Миколай присвятив справі милосердя для душі і тіла. Ще за життя його називали «батьком сиріт, вдів і бідних».
Миколаю приписують руйнування язичницьких храмів, зокрема храму Артеміди. Також вважається, що Миколай брав участь у Першому Вселенському Соборі у Нікеї 325 року.
Упокоївся святий Миколай 6 грудня 345 року.