Депутат від ОПЗЖ зруйнував історичну частину Ужгорода та зніс старовинну огорожу (ФОТО)

44
15

Депутат Ужгородської міської ради від політичної партії “Опозиційна платформа – За життя” Павло Маєрчик практично зруйнував історичну частину міста, вдавшись до численних порушень і самозахоплення під час будівництва кафе та вбиральні біля пішохідного мосту в самому центрі Ужгоро

Зокрема будівництво триває з чисельними порушеннями прямо на набережній. Також стало відомо, що було знесено старовинну огорожу на якій раніше було встановлено міні-скульптуру художнику Тиводару Чонтварі.

"Міні-скульптура Тиводара Чонтварі - одна з найколоритніших, на мою думку, ужгородських мініатюр - змінила розташування. Вона тепер з іншого боку моста, на тому ж березі. Старовинну секцію огорожі часів першого металевого моста через Уж, на якій він стояв, на жаль, не збережено", - повідомив у Facebook фотограф Сергій Денисенко.

"Ця секція огорожі була єдиною, що збереглася з кінця ХІХ століття", - зазначила дослідниця Ужгорода Тетяна Літераті.

Йдеться про будівництво фірми “Вояж”, а саме зведення комплексу магазинів та кафе на місці колишньої громадської вбиральні біля пішохідного мосту в самому центрі Ужгорда.

Паспорт цього об’єкта свідчить, що замовником будівництва є спільне мале підприємство “Вояж” (СМП “Вояж”). Відповідно до даних YouControl, керівником і засновником цього підприємства разом з матір’ю Наталією Маєрчик є депутат Ужгородської міської ради від політичної партії Віктора Медведчука “Опозиційна платформа – За життя” Павло Маєрчик.

Раніше комісія міськради вже висловлювала зауваження щодо несанкціонованого будівництва. Зокрема площа забудови набережної біля пішохідного мосту сягнула замість заявлених 40 квадратних метрів 140 "квадратів". Виконком Ужгородської міськради прийняв рішення щодо порушень під час цього будівництва. Своїм рішенням виконком зобов’язав забудовника відновити благоустрій прилеглої території до вказаного об’єкта виконати в добровільному порядку до 10 червня 2023 року. "У разі невиконання вимог цього рішення замовником об’єкта будівництва – СМП «Вояж», управлінню правового забезпечення подати позовну заяву до суду щодо демонтажу самовільно влаштованих конструкцій", – йдеться у тексті рішення.

Будівництво почалося у 2021 році, кафе на площі Петефі біля пішохідного мосту мали завершити в кінці травня 2022 року.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

С
Світлана

Десьте вшиткі були ,коли дозволи давалисьте ?

В
Вуйко

про шо вообще мова? то що ви там понакладали картинок з 19ст. - того вже давно ниє, бо ще у 90хх годах(30году назад) - там уже бола покладена тота буда, яка немала ніякого подобія на "збереження історичної спадщини" А, оті ваші жилізні іграшки можете си дому на ялинку повісити, може май бурш грошей ся встане у міському бюджеті на нормальну архітектуру і благоустрій

P
Petya

Добре ош у великому варишові М усі історичні хижі на місті....

Р
Рахівський

Рагуль Микита покриває опзж у всьому і цього козла

СА
синонім анонім

Ужґород стає ще май бічарньов чим був

І
Іванка

У цій справі ключове слово Маєрчик :(:(:(. Але читачам чомусь цікавіше згадувати Ейфелеву вежу.

З
Знизу

Зараз називатися мадяром у світі ще гірше, ніж руським. Навпаки щоб вони усі і їх творення згинули.

М
Мукачівець

Не лізьте у "чужий монастир" із "своїм статутом" (зауваженнями). В Мукачеві , по вулиці Берегівській , старі історичні будівлі мадярських гонведів вже розвалюються ! Герб зняли , а будівля в аварійному становищі ! То що , дивитимемося як впадуть стіни і дах з .... радянським шифером ???

Д1
До 14:56

Топу за ельфельову башню знаю всi, a ренуара, гуно,дюма, мопассссана знають одиницi, a ще меньше знають ix труди !

Н
Нотасяк

Вандал розбомбив будар та китайську скульптурку-О Це так варвар !

Y
ya

Була зведена як тимчасова споруда для ознаменування сторіччя з дня початку Французької революції та до відкриття паризької Всесвітньої виставки 1889 року[7], що розташовувалась у палаці Трокадеро з 6 травня до 31 жовтня та символізувала багатство і незалежність Франції. Вежу збирались розібрати через деякий час після завершення виставки, але завдяки уже встановленим там радіоантенам, це рішення було скасоване

У
уа

Творча інтелігенція Парижа і Франції була обурена зухвалим проєктом Ейфеля і, починаючи з самого початку будівництва, посилала до мерії Парижа обурливі листи і вимоги припинити будівництво вежі. Письменники і художники побоювалися, що металева конструкція буде придушувати архітектуру міста, порушувати неповторний стиль столиці, що складався протягом століть. Відомо, що в 1887 році 300 письменників і художників (серед них Александр Дюма (син), Гі де Мопассан і композитор Шарль Гуно) направили протест на адресу муніципалітету, характеризуючи конструкцію як «непотрібну і жахливу», як «сміхотворну вежу, що домінує над Парижем, як гігантський фабричний комин», додаючи: «Протягом 20 років ми будемо змушені дивитися на огидну тінь ненависної колони із клепаних залізних пластин, що простягнулася над містом, як чорна пляма»

Y
ya

Все, що не розвалюється за сто років стає вінтажною класикою. Добре збережний чи відновлений Запорожець як колекційна модель вже коштує немалих грошей. Цінність речей - у головах людей. Ви можете зараз збудувати якусь абсолютно ганебну з погляду доморощених архітекторів нісенітницю, але за сотню-другу літ туди будуть водити екскурсії.

П
Пауло

Бомбосховище вниз нарили

ЙЙ
Йо йой

Де в пі@ді тоті органи шо мають висушити того йо@аного маєрчика?

Читайте також