Депутати облради спрацювали конструктивно, плідно й професійно

8
0

Відбулася чергова десята сесії обласної ради

Відбулася чергова десята сесії обласної ради, яку очолює Михайло Кічковський. Під час її роботи розглянуто понад 20 питань і прийнято відповідні рішення.


    Пленарне засідання, в роботі якого взяв участь голова облдержадміністрації Олег Гаваші, вів голова обласної ради Михайло Кічковський.


    Депутати затвердили три нові та внесли зміни до шести вже діючих галузевих і обласних цільових програм. Серед оновлених — програма розвитку системи аварійно-рятувального обслуговування населення Закарпатської області на 2006—2010 роки. Як звернув увагу колег депутат Віталій Постолакі, працівники аварійно-рятувального загону отримують порівняно невисоку зарплатню, хоча постійно рятують людські життя, ризикуючи своїм. Голова обласної ради запропонував звернутися до вищого керівництва відповідного відомства з приводу підвищення заробітної платні рятувальникам. Ця пропозиція була підтримана депутатами.


    Рішенням обласної ради затверджено також пріоритетні напрями інноваційної діяльності Закарпатської області і схвалено дві нові концепції. Це — Концепція комплексної системи поводження з побутовими відходами для Закарпатського регіону і Концепція реформування друкованих засобів масової інформації області. Обидві – на часі.


    Також внесено зміни до рішення облради від 28 грудня минулого року про обласний бюджет на рік теперішній. Зокрема, збільшено обсяг доходів обласного бюджету на 54804554 гривні. З них загальний фонд — 28405052 грн., спеціальний фонд — 26399502 грн, у т.ч. бюджет розвитку 26215202 грн. Кошти розподілено між головними розпорядниками.


    Щодо майнових питань.. Цього разу в майновому розділі встановлено гривневу річну орендну плату за використання приміщення обласній спілці ветеранів війни, а територіальній громаді с. Колочава Міжгірського району із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області передано будівлю аптеки. Також розглянуто блок питань про надра. Йшлося про те, щоб відводи на користування ними надавалися з врахуванням умов територіальних громад, а користувачі працювали, не залишаючи за собою розбитих доріг (а утримували і прокладали їх) і порушену екологію.     Зокрема, рішення щодо погодження клопотання ТОВ фірма торговий дім “Маркет-груп” про надання спеціального дозволу на геологічне вивчення, в т.ч. дослідно-промислову розробку родовища термальних вод "Невицьке" прийнято з врахуванням пропозиції, що воно набуде чинності лише за умови реєстрації цього товариства в Ужгородському районі. Через призму інтересів територіальних громад та розвитку районів розглядалися і висновки щодо вилучення та надання земельних ділянок.


    У розділі "Різне", йшлося також про важливі питання, а точніше, про кадрову політику в державі, яка зачіпає долі конкретних людей. Серед таких – міністерські звільнення-призначення керівників обласних структур без погодження з керівництвом області. Михайло Кічковиський поінформував депутатів, що до обласної ради звернулися колективи працівників лісогосподарської галузі з приводу звільнення керівництвом галузевих відомств начальника облуправління лісового господарства Валерія Мурги, головуправління земресурсів — у зв’язку зі звільненням їхнього начальника Івана Калинича. Є звернення депутата Івана Гецянина і нові обставини звільнення його міністерством з посади начальника головного управління МНС України в Закарпатській області. Неодноразові звернення у вищестоячі інстанції не дали результатів.


    Депутати висловлювали пропозиції звернутися до Прем’єр-міністра щодо упередженого ставлення з боку керівників центральних галузевих відомств у регіональних кадрових питаннях.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також