
Про це повідомляють у секторі інформаційно-організаційного забезпечення управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області.
Акредитацію розпочинає проводити Державна освітня установа «Навчально-методичний центр з питань якості освіти», яка підпорядкована Державній службі якості освіти України та, відповідно до наказу Голови Служби, уповноважена на виконання акредитаційної експертизи освітньо-професійних програм закладів фахової передвищої освіти в частині її організаційного та методичного супроводження.
До слова, акредитація освітньо-професійної програми – діяльність Державної служби якості освіти України щодо оцінювання освітньо-професійної програми та освітньої діяльності закладу освіти за цією програмою на предмет забезпечення та вдосконалення якості фахової передвищої освіти, що здійснюється у формі акредитаційної експертизи. Так зазначено в Положенні про акредитацію освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти, відповідно до якого, власне, і проводиться процедура акредитації.
Марія Сігетій, начальник управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області, розповіла алгоритм проведення акредитації:
- Заклад освіти подає заяву про наміри акредитувати освітньо-професійну програму.
- Державна служба якості освіти розробляє графік прийняття заяв про акредитацію.
- Заклад освіти подає матеріали згідно з графіком прийняття заяв про акредитацію.
- Державна служба якості освіти проводить попередній аналіз поданих закладом освіти матеріалів.
- ДОУ «Навчально-методичний центр з питань якості освіти»: формує наказ про склад експертоної групи > проводить акредитаційну експертизу > складає звіт за результатами проведення експертизи.
- Далі акредитаційна комісії приймає одне із рішень: акредитація, умовна акредитація, відмова в акредитації.
Акредитація допоможе закладам освіти у визначенні сильних і слабких сторін, можливостей і загроз реалізації освітньо-професійної програми. Це також спосіб посилити довіру до фахової передвищої освіти в Україні і сприяти інтеграції закладів освіти до Європейського освітнього простору. Про це наголосила начальник управління, Марія Сігетій.
Державна служба якості освіти України та її територіальні органи готові до співпраці з закладами фахової передвищої освіти в частині забезпечення якості освіти.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!