"Дірки у небі" - по всій Чехії деяких людей налякало незвичне природне явище: в чому причина (ФОТО)

29336 2

Вранці у вівторок, 14 січня, мешканці кількох регіонів Чехії спостерігали рідкісне атмосферне явище – так звані "дірки у небі". Про це повідомив Чеський гідрометеорологічний інститут.

За класифікацією Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) це явище називають "проломом" (лат. cavum). Явище являє собою отвір у хмарах круглої або витягнутої форми з чіткими межами.

Через свою рідкість його часто помилково приймають за НЛО чи сліди їхнього приземлення. Тому це явище часто лякає людей, які сприймають його за пошкодження.

"Це явище відбувається в хмарах середнього рівня, що містять переохолоджені краплі води, які залишаються рідкими навіть нижче типової точки замерзання води (0 градусів за Цельсієм)", - стверджують вчені.

Каталізатором цього замерзання частини хмари стали прольоти літаків через цю частину хмарності.

Дірчасті хмари, які завжди заворожують, науково відомі як кавум, є своєрідними утвореннями, які виникають, коли літаки розсікають певні типи хмар середнього рівня. Такі порожнечі утворюються через замерзання переохолоджених крапель у кристали льоду, тому і відбувається ланцюгова реакція, яка створює таке видовище, пише SciTechDaily.

Зазначається, що коли літак пролітає крізь шар хмар, над крилами літака відбувається додаткове охолодження, яке може підштовхнути переохолоджені краплі рідини до замерзання. Таким чином кристалів льоду стає більше, які з часом стають важкими та падають, залишаючи порожнечу в хмарі.

Вчені підрахували, що атмосферні умови сприяють утворенню "кавумів" приблизно 3-5% часу в цілому, однак взимку ця цифра збільшується до 10-15%.

Користувачі в соціальних мережах активно діляться фотографіями незвичайного явища.


Коментарі

ВЧ
Вацлав Чічка

цо то є? ти воле

S
Svetlana

Ага, во время пожара в Лос Анджелесе как раз из таких облаков и выходили огненные смерчи.

Читайте також