Надзвичайно насиченою виявилася програма роботи експерта з наближеного до природи лісівництва та багатофункціонального ведення лісового господарства, швейцарського лісівника з 35-річним стажем, Еріха Обергольцера в рамках українсько-словацького транскордонного проекту «Безперервне навчання лісівників задля кращого ведення лісового господарства».
Крім участі у двох спільних польових навчальних семінарах в Україні і Словаччині, лекції з наближеного до природи лісівництва для майстрів лісу, практичних вправ на пробних площах, створених в рамках проекту, пан Обергольцер прочитав лекцію про різновікове лісівництво і студентам кафедри лісового господарства Ужгородського національного університету.
Еріх Обергольцер у своїй презентації розповів про основні характеристики різновікового (наближеного до природи) лісівництва, його принципові відмінності, історію виникнення цього підходу в Швейцарії і поточну ситуацію, у тому числі економічний аспект різновікового лісівництва. До прикладу, цікавим є той факт, що на сьогоднішній час у Швейцарії всі лісові ресурси поновлюються природним шляхом і країна вже протягом 10 років не витрачає жодних коштів на штучне лісовідновлення. Цікавим було спілкування пана Еріха з студентами щодо мотивації стати лісівником, пан Еріх запитав студентів, що саме привело їх до вивчення лісового господарства, а для заохочення розповів свою власну історію становлення як лісівника. Також він наголосив студентам на важливості практичного навчання, оскільки для нього особисто 11 місяців практичної роботи в лісі після трьох років теоретичного навчання стали «проривом» у розумінні лісівництва. Він переконував студентів, навіть, якщо у їх програмі навчання не передбачено практичної роботи в лісі, все одно йти до лісу, спостерігати за ним і вчитися у природи, як правильно господарювати.
Лекція зібрала 25 студентів першого та третього курсів лісового господарства, повідомляє Ужгородський прес-клуб.