Мукачівського району
Днями перший заступник голови Мукачівської районної державної адміністрації Василь Пашкуляк провів нараду з головними лікарями та стоматологами району. Під час заходу основний акцент був зроблений на реалізації завдань, спрямованих на покращення якості стоматологічного обслуговування населення Мукачівщини. Для цього, як повідомила керівник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Вікторія Лані вже прийнято Програму поліпшення стоматологічного здоров’я населення району, терміном на п’ять років. Найперше, що вона регламентує – це забезпечення доступності надання стоматологічної допомоги на селі та приведення матеріально-технічного оснащення стоматкабінетів району до нормативних норм. Тому вже в цьому році районна влада планує закупити десять сучасних стоматологічних установок. Також при перегляді цьогорічного бюджету буде збільшено фінансування видатків на медикаменти. За ці кошти передбачається придбати необхідний пломбувальний матеріал та інші лікарські засоби.
Перед головними лікарями району Василь Пашкуляк поставив завдання упродовж тижня сформувати списки дітей із багатодітних та малозабезпечених родин. Для них за графіком у стоматологічному поліклінічному відділенні центральної районної лікарні буде організований огляд зубів. В свою чергу лікарі стоматологи сільських медичних закладів, безпосередньо, на місцях, повинні в найкоротший термін провести санацію кожного школяра.
Нині стоматологічну допомогу населенню Мукачівщини надають 25 лікарів-стоматологів та 3 зубні лікарі. Торік на прийомі у медиків побувало 34 тисячі 909 осіб. Для фінансування такого напрямку, як стоматологія у минулому році було виділено 26 тисяч 400 грн., що звичайно замало. Тому майже всі головні лікарі району зійшлися на думці про те, що на законодавчому рівні повинна змінитися практика фінансування медичної галузі. Насамперед, кошти, які виділяються для медицини, повинні бути сконцентровані у районному бюджеті. А їх використання має здійснюватися через відділ охорони здоров’я, а не так як це відбувається зараз – через сільські бюджети. Адже, як правило, сільські та селищні голови не завжди при розробці бюджетів, враховують всі потреби медичних закладів.