Їх придбано за кошти обласного бюджету
Маленький Максимко йде в перший клас. Прокинувся ще вдосвіта, аби встигнути зібратись і головне – дійти до школи. Адже йти є де – понад 3 кілометри. Так діставалися колись на навчання і бабуся, і мама Максимка, адже гірське село Ганичі, що на Тячівщині, розтягнулося аж на 7 кілометрів. Але від завтра маленький першокласник та його друзі вже не долатимуть з важкими портфелями такі відстані – за дітворою приїжджатиме «Шкільний автобус». Такий подарунок отримала школа с. Ганичі на 1 вересня від районної влади. Загалом же новенькі жовті «Шкільні автобуси» на День знань отримали в подарунок десять сільських загальноосвітніх шкіл області – вони закуплені за рахунок обласного бюджету. Крім того, ще 3 автобуси за власні кошти придбала Тячівська райдержадміністрація.
Для гірського Закарпаття питання довозу учнів на навчання є однією із найбільших проблем. Адже в гірській місцевості села і присілки дуже розкидані. Найчастіше до однієї школи добираються діти з кількох населених пунктів – пораз по 6-7 кілометрів. З 2003 року діє державна програма «Шкільний автобус», прийнята вона і на обласному рівні. За цей час закарпатські школи отримали 84 автобуси, з яких 41 було придбано за кошти обласного бюджету, 22 – районного та 21 – державного. До цієї кількості додались і тринадцять цьогорічних. Програма має бути завершена до 2010 року. Необхідно придбати ще 28 автобусів.
– Ми надаємо особливого значення вирішенню проблем освіти, зокрема і підвезення учнів. Забезпечення шкіл автобусами – загальнодержавне питання. Ми маємо зробити все, аби наші діти могли комфортно добиратися до шкіл, – каже голова облдержадміністрації Олег Гаваші.
На свято Першого дзвоника керівник краю разом із в.о. голови облради Михайлом Мартином завітали на в Хустську загальноосвітню школу І-ІІІ ст. № 4. Звичайно ж, із подарунком – новеньким «Шкільним автобусом», придбаним за кошти обласного бюджету.
– Приємно бачити радісні обличчя педагогів, дітей і особливо батьків – вони добре знають, як дитині діставатися щоранку в школу за кілька кілометрів, – каже Олег Гаваші. – І надалі працюватимемо в цьому напрямі, щоб якнайшвидше забезпечити шкільним транспортом навчальні заклади, які цього потребують. Голова облдержадміністрації також висловив вдячність депутатському корпусу обласної ради, зазначивши, що питання придбання шкільних автобусів – одне з тих, що найлегше вирішувалося.
Загалом же щороку в області зростають асигнування на освітню галузь. До прикладу, якщо у 2007 році освіта отримала 847,3 млн. гривень, у 2008 році – 1 мільярд 155 млн. гривень, то у 2009 році – 1 мільярд 307 млн. гривень. На сьогодні в області фінансуються 12 регіональних освітянських програм. На їх реалізацію за рахунок коштів обласного бюджету на 2009 рік передбачено 18,6 млн. гривень. Зокрема на Закарпатті повністю завершена комп’ютеризація загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та на 96 відсотків – шкіл І-ІІ ступенів. Протягом 2008 року за рахунок коштів державного і обласного бюджетів придбано 157 навчальних комп'ютерних класів.
Останніми роками Закарпаття серед лідерів щодо будівництва нових шкіл. Досить сказати, що протягом 2007-2008 років введено в експлуатацію 21 навчальний заклад, з яких 13 – новобудови. Незважаючи на кризу, ця робота продовжується й нині. Так, цьогоріч планується ввести в експлуатацію 6 навчальних закладів, а також забезпечити їх новими меблями.
На урочистій першовересневій лінійці у хустській школі голова облдержадміністрації зачитав Привітання Президента України Віктора Ющенка всім школярам і студентам, педагогам області.
Особливі напутні слова від Олега Гаваші прозвучали на адресу випускників:
– Сьогодні ви виходите на фінішну пряму шкільного навчання. Вам під силу реалізувати все задумане, вам творити майбутнє України. Бажаю вам, щоб наша держава пишалася вами, а ви – Україною!
Повідомили в управлінні інформації та зв'язків із громадськістю облдержадміністрації.