31 липня о 18:00 приймальні комісії перестали приймати заяви від абітурієнтів, які бажають вступити на освітні програми бакалаврського рівня.
Як повідомляє "Суспільне Ужгород", понад 8 тисяч заяв від абітурієнтів зареєстрували в Ужгородському національному університеті, до Мукачівського державного університету — понад тисячу, а до Закарпатської академії мистецтв — 128.
За словами Кристини Червеняк, члени приймальної комісії УжНУ станом на 31 липня зареєстрували 8602 заяви від абітурієнтів.
"Юридичний факультет є у першості серед поданих заяв від абітурієнтів. Загалом подано 856 заяв на Юридичний факультет на всі його спеціальності, які він має. Також популярними є спеціальності Факультету історії та міжнародних відносин, наприклад, щось таке, як маркетинг і менеджмент. Факультету інформаційних технологій, дуже зараз популярні IT-спеціальності. Це інженерія програмного забезпечення, комп’ютерні науки. Там також багато заяв", — додає Кристина Червеняк.
Серед абітурієнтів Закарпатської академії мистецтв найбільше заяв подали на спеціальності, пов’язані із дизайном, розказує виконувач обов’язків ректора академії Михайло Приймич.
"Фактично значна частина вже поздавали іспити. Вони повинні тепер подати заяви, які ми будемо розглядати, електронні заяви. І якщо говорити про найбільш популярні напрямки, то ми маємо дизайн. Якщо ми говоримо про коледж, то відбулися іспити і перші зарахування на державне замовлення. Ми там мали великий конкурс, там виходило дві людини на одне місце. Коледж цього року б’є рекорди по вступу студентів до нашого закладу", — каже Михайло Приймич.
Станом на 31 липня приймальна комісія Закарпатської академії мистецтв зареєструвала 128 заяв від абітурієнтів, а ще — 278 подали охочі навчатися в коледжі мистецтв імені Адальберта Ерделі.
1375 заяв від вступників надійшло до Мукачівського державного університету, розповіла відповідальна секретарка приймальної комісії МДУ Наталія Ліба.
"Що стосується найпопулярніших спеціальностей серед цьогорічних вступників до Мукачівського державного університету, то це зокрема "Середня освіта" (Англійська мова та зарубіжна література), "Психологія", "Початкова освіта", "Маркетинг", "Менеджмент", "Готельно-ресторанна справа" та "Прикладна механіка", — зазначає Наталія Ліба.