До будівництва Бескидського тунелю майже все готово, але чекають рішення Кабміну (ФОТО, ВІДЕО)

23
5

Тунель обійдеться в 102 700 000 євро, на це знадобиться 960 днів.

До будівництва двоколійного Бескидського тунелю - стратегічної транспортної артерії для України – замість старого аварійного, майже все готове. Однак роботи з буріння гірської породи ніяк не розпочнуться. Принаймні прес-служба Укрзалізниці повідомляє, що на сьогодні всі підготовчі роботи виконані майже на 90%, однак їх планують завершити лише восени. А врізка тунелю розпочнеться лише після затвердження проекту Кабінетом міністрів України. Будівництво планували розпочати ще у 2009 році.

На фото мукачівки Галини Кравець можна побачити, що на місці будівництва тунелю справді майже все готове - поблизу спорудили міні-завод, аби отримувати бетон одразу на місці. А для робочих побудували готель і їдальню.

За словами начальника відокремленого відділу з будівництва Бескидського тунелю Володимира Харлана, будівництво тунелю вестиметься безперервно у три зміни. Залізничники також облаштовували склади для піску, щебеню, змонтували ємності для зберігання цементу. Утворено склад вибухових речовин, за допомогою яких відбуватиметься проходження гірської породи.

Для доставки великогабаритних і сипучих будівельних матеріалів залізничники проклали до станції Бескид три під’їзні колії загальною протяжністю 959 м. Одночасно будівельники виконують підготовчі роботи для істотного зменшення радіуса кривої на найвищій точці перевалу – «обтесують» схил гори.

За підрахунками фахівців, для проходки тунелю і закріплення нижнього та верхнього склепінь знадобиться 960 днів. 
Новий тунель обладнають сучасними приладами робочого та аварійного освітлення, вентиляцією, відеонаглядом, контрольними датчиками визначення рівня шкідливих газів, а також постійним моніторингом внутрішнього стану, засобами пожежної безпеки і системою антикорозійного захисту.

Для України Бескидський тунель має стратегічне значення, оскільки цим маршрутом перевозяться вантажі до західного кордону країни, а також понад 40% транзитних вантажів у напрямку Західної і Центральної Європи.

Старий тунель був збудований ще за часів Австро-Угорської імперії  (1886 року) і на сьогодні є бар’єрним місцем V Критського Міжнародного транспортного коридору, оскільки це єдина одноколійна дільниця на усій його довжині. Через деформацію обробки, руйнування дренажної системи та невідповідність габариту діючим нормативним вимогам тунель вичерпав свій експлуатаційний ресурс. Його планують законсервувати.

Згідно з проектом, який розробила Будівельна асоціація «Інтербудмонтаж – Україна», новий тунель будуватимуть паралельно із існуючим на відстані 30 метрів від нього. Ширина тунелю становитиме 10,5, висота – 8,46 м. Новий тунель буде довшим за існуючий – становитиме 1822 м, тоді як протяжність старого тунелю – 1746 метрів. Двоколійний Бескидський тунель буде другим в Україні за довжиною після Лутугинського (Донецька залізниця).

Новий двоколійний залізничний Бескидський тунель будуватиметься за рахунок коштів кредиту ЄБРР. Орієнтована вартість складає 102,7 млн євро без врахування підготовчих робіт на підходах до тунелю, які Львівська залізниця здійснює за власні кошти. Після завершення будівництва в 2016-му Україна зможе пропускати до Угорщини 100 поїздів на добу - удвічі більше, ніж зараз.

Коментарі

B
boom

най запросять тих хто на словакію тунель копав )

Н
Незалежний

Що ви всі говорите, кому тунель не треба? Тобі вуйку з Балогом якщо не треба то ідіть собі в Австрію і там живіть. І досить там скиглити, помаранчеві обіцяли обіцяли взяли і насрали, а ці які б не були прийшли і почали робити!

В
вуйко

не треба ніякого тунелю - уже суцільне і всеохоплююче покращення!

1
123

порадьтеся з афганцями...

Е
Еколог

для чого ця помпа , в хорватії словенії сербії австрії тунелі будують постійно як для залізничників так і для автобамів і з цього особливих проблем не роблять , а тут тунель меньше 2 км , стройте собі і не кіпішуйте , навіть у цьому будівництві про державу мало хто думає точніше ніхто не думає тупо свої інтереси , скоро укрзалізниця перейде у приватні руки , треба по максимуму залучити державні кошти для реструктирізації , по прикладу хустобленерго для якого за державні 800 млн. гривень побудували ТП Хуст 220 , а обленерго продали за 250 млн. гривень шановним ПРедставникам східної України , страна маразма

Читайте також