До уваги закарпатцям: Профілактика проктологічних захворювань

45
0

Проктологія – розділ медицини, який займається виявленням і лікуванням патологій прямої кишки.

Найпоширенішими захворюваннями такого типу є:

  • геморой – захворювання пов’язане із патологічним збільшенням венозних сплетінь в області заднього проходу;
  • анальна тріщина – пошкодження слизової анального каналу;
  • проктит – запальний процес в прямій кишці.

Діагностикою та лікуванням таких захворювань займається лікар-проктолог.

Симптоматика

Проктологічні захворювання мають схожі симптоми, що ускладнює їх діагностику. Найхарактернішою ознакою будь-якої патології є біль при дефекації. Може турбувати свербіння або печіння анусу, відчуття стороннього тіла в прямій кишці або неповного випорожнення кишечника.

З розвитком хвороби больові відчуття значно посилюються. Дискомфорт в області прямої кишки може виникати не тільки при дефекації, але і в стані спокою, коли людина перебуває в положенні сидячи. Ознакою анальної тріщини і геморою є кровотечі із заднього проходу, слизові і гнійні виділення. Можуть виникати постійні проблеми з випорожненням, через біль трапляється спазм сфінктера.

Проктологічні огляди

Фахівці підкреслюють важливість профілактичних оглядів проктологом. Регулярні візити до лікаря спрямовані на раннє виявлення геморою і інших порушень. Проктологічний профогляд складається з пальцевого ректального дослідження та огляду за допомогою аноскопа та ректоскопа. Ці способи діагностики дозволяють виявити будь-які зміни прямої кишки, в тому числі колоректальний рак – смертельно небезпечне захворювання, яке має схожу симптоматику з іншими патологіями прямої кишки.

Хвороба може довгий час протікати без виражених ознак. У міру зростання пухлини часто з’являються кров'янисті і слизові виділення, біль при дефекації, помилкові позиви, відчуття стороннього тіла в задньому проході.

До колоректального раку схильні люди віком від 50 років. У групі підвищеного ризику – пацієнти з колітом, поліпами в товстому кишечнику, тріщинами заднього проходу. При виявленні колоректального раку на ранніх етапах – прогноз сприятливий.

Якщо під час профілактичного огляду виявляється патологічний осередок, лікар призначить додаткове обстеження для встановлення точного діагнозу.

Методи лікування проктологічних захворювань в «ОН Клінік Ужгород»

У медичному центрі застосовуються сучасні малоінвазивні технології лікування геморою і інших захворювань товстої кишки. Для лікування проктологічних захворювань використовується метод лазерної вапоризації і латексного лігування:

  • Лазерна вапоризація застосовується у пацієнтів із зовнішніми і внутрішніми гемороїдальними вузлами. Процедура триває від 30 хвилин до години і не потребує госпіталізації. Лазерна вапоризація дозволяє позбутися гемороїдальних вузлів, анальних тріщин, нориць, поліпів та інших доброякісних утворів.
  • При латексному лігуванні на внутрішній вузол накидають кільце, яке затискає ніжку гемороїдального вузла і призводить до його поступового відмирання. Процедура малоінвазивна і не потребує анестезії, триває 5 хвилин. Після маніпуляції пацієнт може відразу повернутися до своїх справ.

Висічення анальної тріщини проводиться радіохвильовим апаратом «Сургітрон». Радіохвилі високої частоти нагрівають і випаровують пошкоджений епітелій без травмування здорових тканин і судин. Це мінімалізує ризики кровотеч і больових відчуттів у пацієнта та сприяє швидкому загоєнню рани.

Переваги

Відділення проктології «ОН Клінік Ужгород» має сучасне діагностичне обладнання, кваліфікованих лікарів, зручний графік роботи (медичний центр також працює у вихідні). Записатися на прийом до проктолога для планового або профілактичного огляду можна на сайті медичного центру або за телефоном 0 800 30 77 33 (цілодобово).

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також