Дослідники стверджують, що дрібні тварини зазвичай сприймають плин часу неначе у сповільненій відеозйомці.
Це означає, що вони можуть бачити рух за тоншою шкалою часу, аніж більші істоти, і це дозволяє їм втікати від великих хижаків.
Наприклад, комахи та дрібні пташки за одну секунду можуть побачити більше інформації, аніж більші тварини, такі, як слон.
Дослідження було опубліковане в журналі Animal Behaviour ("Поведінка тварин").
"Здатність сприймати час у дуже малих масштабах може стати питанням життя і смерті для організмів, що швидко рухаються, таких, як хижаки і їхні жертви", - вважає провідний автор дослідження Кевін Хілі з Трініті-коледжу Дубліна.
Зворотній ефект у сприйнятті часу автори дослідження виявили у більших тварин, які можуть пропускати речі, які маленькі істоти виявляють швидко.
Моторний воротар
По-різному сприймають час і люди. Наприклад, спортсмени часто здатні обробляти візуальну інформацію швидше за звичайних людей.
Досвідчений голкіпер швидше, ніж інші, може простежити звідки летить м'яч.
Швидкість, з якою люди сприймають візуальну інформацію, також пов'язана із віком, каже співавтор дослідження Ендрю Джексон.
"Молодші люди можуть реагувати швидше, аніж старші, і з віком ця здатність знижується", - зазначає він.
Команда вивчала сприйняття часу у різних видів тварин. Для цього науковці зібрали й систематизували дані, отримані іншими командами, які використовували технологію під назвою критична частота злиття миготіння. Ця технологія дозволяє виміряти швидкість, з якою око обробляє світло.
Побудова цих результатів на графіку показала чіткий взаємозв'язок між розмірами тіла і швидкістю реакції очей на зміну візуальної інформації.
Дослідження було зосереджене на хребетних, однак науковці також виявили, що очі деяких видів мух реагують на стимули у понад чотири рази швидше, аніж людське око.
Тварини з найшвидшими візуальними системами - це ховрахи, шпаки і голуби. Повільніше за всіх світ сприймають шкірясті черепахи, європейські вугри і чорноносі акули.