Доведеться грітися гуртом?

4
0

Відтепер українці не зможуть переходити на самостійний обігрів своїх квартир

Здається, відтепер українці не зможуть переходити на самостійний обігрів своїх квартир. Заборона на установку автономного опалення кілька днів тому була озвучена віце-прем’єр-міністром Володимиром Рибаком. За його словами, в Україні немає законодавчої бази й висновків СЕС, які регулювали б індивідуальний обігрів житла. “Такі котли можуть створювати надзвичайні ситуації, шкодити здоров’ю сусідів і перевантажувати системи газопостачання житлових будинків”, — сказав віце-прем’єр. Він також підкреслив, що встановлення автономного опалення в Україні відбувається хаотично й переважно за хабарі. Тому поки фахівці не з’ясують ситуацію, привілей грітися індивідуально “для тих, хто не встиг” тимчасово залишається недосяжним. Втім, у четвер з екранів телевізорів нас заспокоювали: відключати “автономників” у холодну пору ніхто не збирається.

Хоча загальна заборона на встановлення автоном-ного опалення є однозначно порушенням прав споживачів. Інша річ, якщо десь технічні умови цього не дозволяють. Споживач має виняткове право вирішувати, яким опаленням користуватися. Правда, дехто вважає, що вищезгадане рішення уряду наразі означає не заборону, а швидше спробу врегулювати це питання, бо мають бути чіткі норми, в яких будинках можна, а в яких не можна встановлювати індивідуальне опалення, щоб ситуація і справді не набула ознак хаотичності. Що стосується Ужгорода, то, на жаль, складається враження, що чимала частина споживачів подбала про альтернативний обігрів, ігноруючи відповідні регламентовані процедури. Однак про точні обсяги незаконного проведення таких робіт не відомо (за неофіційнимим даними, це зробили приблизно півтори тисячі ужгородських родин ). Не секрет: щоб встановити індивідуальне опалення, слід звернутися до ряду комісій та організацій, тож чимало споживачів починають монтувати котел паралельно з “прогулянками” в інстанції. А дехто відключається від центрального опалення взагалі без жодних погоджень… Виявити це зазвичай можна лише тоді, коли власник квартири перестає платити за централізоване теплопостачання, мотивуючи це тим, що не користується ним. Головна ж небезпека несанкціонованого встановлення полягає в тому, що його виконують приватні умільці, котрі не дають жодних гарантій. Якщо ж роботи виконують законно, то в затвердженому проекті має бути вказано виконавця, яким може бути лише ліцензоване підприємство.

Повернемося до міністерської заборони. Зрозуміло, що ця заява віце-прем’єр-міністра не є документом. Володимир Рибак вирішив скликати міжвідомчу комісію, яка протягом двох місяців мусить перевірити всі факти хаотичного встановлення газових котлів у квартирах українців і призупинити їхню роботу. А в Ужгородському відділенні ВАТ “Закарпатгазу” цього тижня отримати будь-яку компетентну відповідь з цього приводу ми так і не змогли. Тож питання, очевидно, залишається відкритим.

Олексій МЕГЕЛА, “Ужгород”

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також