Довкілля не знає кордонів!

14
0

Географічне розташування Закарпаття зобов’язує нас ставитися особливо прискіпливо до проблем довкілля, адже ні вода, ні повітря не знають кордонів

Географічне розташування Закарпаття, що має спільний кордон з чотирма країнами Євросоюзу – Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею, зобов’язує нас ставитися особливо прискіпливо до проблем довкілля, адже ні вода, ні повітря не знають кордонів.

Територія області є водозбором р.Тиса, яка є однією з найбільших приток р.Дунай. Саме тому одним з елементів виконання міжнародних угод є проведення моніторингу якісного складу поверхневих вод транскордонних водотоків басейну річки Тиса спільно з природоохоронними органами сусідніх країн.

Згідно Міжурядової угоди України з підкомісією Євросоюзу про співробітництво між Міністерством охорони навколишнього природного середовища і водного господарства Угорської Республіки та Державним комітетом України по водному господарству, в м.Тячів Закарпатської області у жовтні 2005 року було побудовано автоматизовану станцію моніторингу якості води (із системою передачі інформації), яка дозволить українській стороні отримувати постійну інформацію щодо якісного складу води в транскордонній р.Тиса, а відтак можливість своєчасного реагування на аварійні забруднення з румунської сторони. Фінансування будівництва станції проводилося за рахунок угорської сторони.

Під час робочої поїздки начальника держуправління Андрія Погорєлова в Угорщину 5 квітня ц.р., Верхнє-Тисянським управлінням водного господарства Угорської Республіки станцію безоплатно передано на баланс Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також