Рівень Дунаю в Будапешті досяг мінімуму за останній 71 рік. Через рекордно низький рівень води в Дунаї українські судна не можуть повернутися додому.
У заяві управління водного господарства Угорщини йдеться, що з серпня в країні триває посуха, і з цієї причини рівень річки знизився в Будапешті до 43-44 см.
Через рекордно низького рівня води в Дунаї заборонений прохід вантажних судів по річці. Подібний рівень води в річці востаннє складав абсолютний мінімум 51 см 6 листопада 1946 роки. Через посуху очікується, що рівень і надалі буде падати.
Габріелла Сіклош, прес-секретар управління водного господарства, розповіла, що рекордно низький рівень Дунаю спостерігається на різних ділянках уздовж річки, в тому числі в Пакші, Адоні і Домборі.
У зв'язку з цим було зупинено рух вантажних барж, а також круїзних суден. Чимало турфірм змушені скасувати круїзи по Дунаю.
Круїзні теплоходи Українського Дунайського пароплавства також не можуть поки повернутися додому. Наразі всі судна завершили свою навігацію-2018, але повернутися в рідний порт не можуть через низький рівень води на Дунаї.
За час навігації теплоходи «Молдавія», «Україна» і «Дніпро» виконали по 24 рейсу, «Волга» - 25. Всього ними перевезено 14652 пасажири. На даний час вони стоять в порту Лінц. Частина екіпажів відправляється додому автобусами. На борту залишаться тільки експлуатаційники, які дочекаються покращення навігаційних умов і після цього призведуть суду в базовий порт.
Фахівці пов'язують обміління з дуже спекотним літом. Поліпшити становище можуть тільки рясні опади, які очікуються в листопаді.
Нагадаємо, що найдовшою притокою Дунаю є річка Тиса. Її басейн є найбільшим суб-басейном басейну Дунаю і служить домівкою для 14 мільйонів людей, які проживають у п’яти країнах: Україні, Румунії, Словаччині, Угорщині та Сербії. Специфікою української частини басейну р. Тиса є те, що вона розташована виключно в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці – Закарпатської області.