Директор Закарпатської філії інституту стратегічних досліджень розповіла про євроінтеграцію

9
0

За її словами, зараз Україна очікує на Саміт Східного партнерства, який відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі. Це відкриє нові європейські перспективи, але й принесе нову відповідальність!

Про перспективи розвитку євроінтеграційної співпраці розповідає директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді Світлана Мітряєва:

- Наразі наша держава переживає великі трансформаційній процеси, зокрема, пов’язані із вибором зовнішнього вектору розвитку країни. Не слід протиставляти східний та західний вектори розвитку. Ринки Росії та України потрібні один одному. Тому у свій час було підписано угоду про зону вільної торгівлі з СНД, укладено Меморандум про співпрацю з Євразійською комісією. У стосунках з Митним союзом Україна робить акцент не лише на торгівлі, а й на інтенсивному розвитку реального сектору, кооперації у тих галузях, де є наш взаємний інтерес – у машинобудуванні, авіабудуванні, металургії тощо.

Енергетична безпека – це наріжне питання для України, що тісно пов’язане з зовнішньоекономічною співпрацею. Для підтримки енергетичної незалежності, слід чітко розробити план співробітництва з Європейським Союзом, зокрема з найближчими сусідніми країнами, до прикладу - Словаччиною. Налагодження співробітництва між Києвом і Братиславою в енергетичній сфері – один з  головних пріоритетів для України. І Закарпатська область може зіграти вагому роль у цьому процесі.

Аналізуючи трансформаційні перебудови у Словаччині варто зазначити,  що вступ у європейську спільноту приніс значні бонуси для цієї маленької країни. Зокрема, подвоєння економічних показників, зростання авторитету країни як члена ЄС та зростання рівня ВВП. Загалом, трансформаційні процеси в Словаччині впродовж останніх двох десятиліть – це історія успіху, яка сьогодні слугує прикладом для багатьох країн, які все ще перебувають на геополітичному та демократичному роздоріжжі, в тому числі й для України.

Про те, що Україна не зверне з євроінтеграційного шляху, свідчить і позиція Глави держави. В останньому інтерв’ю Віктор Янукович наголосив: усі зусилля варто направити на підписання угоди про асоціацію, включно із зоною вільної торгівлі з Євросоюзом. Співпраця з ЄС нам необхідна, в першу чергу, як стимул для внутрішньої модернізації, впровадження нових технологій та стандартів. Є очікуваними вигоди від виходу продукції українських підприємств на ринки ЄС, збільшення європейських інвестицій, встановлення у подальшому безвізового режиму для громадян України.

Приємно, що шлях європейської інтеграції вже став для Глави держави не лише пріоритетним завданням, а й складовою ідеєю побудови демократичного суспільства та вільного виборчого права. Глава держави запевнив, що Київ виконає всі умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Нині Словаччина – одна з країн -членів ЄС, яка активно підтримує євроінтеграційні кроки України. Це було продемонстровано під час зустрічі президентів Словаччини та Польщі Івана Гашпаровича та Броніслава Комаровського з Президентом України Віктором Януковичем у місті Вісла. Саме такий формат відносин допоможе якнайшвидше адаптувати дотримання європейських демократичних стандартів в Україні.

Україна очікує на Саміт Східного партнерства, який відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі. Це відкриє нові європейські перспективи, але й принесе нову відповідальність!

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також