На Рахівщині директори загальноосвітніх шкіл масово скаржаться на районний відділ освіти, який примушує їх писати заяви на звільнення, без пояснення причин.
Директори, що пропрацювали роки на цих посадах не бачать об’єктивних претензій, які б їм могли пред’явити, і як наслідок відмовляються звільнятись за власним бажанням. Як тиснуть на директорів освітніх закладів Рахівщини?
Будівля Великобичківської загальноосвітньої школи № 3 введена у експлуатацію ще у 1904 році. Коштів на капітальний ремонт споруди районний відділ освіти не дає, натомість примушує директора, який, наскільки можливо, тримав стареньку будівлю в порядку, піти з посади.
15 років займав цю посаду Михайло Мицюк, бачив різні політичні сили при кермі району, але такого не було ніколи, каже вже колишній директор школи. Випадки тиску на директорів шкіл на Рахівщині непоодинокі директору школи №2 в селі Косівська Поляна також запропонували піти, як кажуть, по хорошому. Хтось вбачає в діях відділу освіти Рахівської РДА політичні мотиви, мовляв, поставивши на посади «своїх» керівників провладна партія на виборах отримає голоси адмінресурсу, а хтось вважає, що причини більш прагматичні. Подейкують, що 7 директорів шкіл Рахівщини виявилися неугодними відділу освіти Рахівської РДА. Одного директора вже звільнили за власним бажанням, іншого розжалували до простого вчителя, ще п’ятеро, відмовившись писати заяви «за власним бажанням» в очікуванні перевірок, доган і, як наслідок, звільнень.