
Таке сподівання озвучив закарпатський гід Сергій Прокоп.
Сніг та морози на початку червня, аномальні зливи, і як наслідок — переповнені гірські потоки та розмиті лісові дороги, відсутність туристів у горах через карантин... Для людей — це сценарій апокаліпсису. А от для карпатської природи в цих процесах є навіть плюси. Які для матеріалу Укрінформу розповів закарпатський гід Сергій Прокоп.
- У кінці серпня прогнозуємо, що в один день у поході Карпатами можна буде поласувати одночасно суницею, малиною, ожиною, яфиною, брусницею і навіть лохиною. Таку дивовижу можна було зустріти на північних та північно-західних схилах і в інші роки, але зрідка, а цьогоріч – це буде масове явище. Воно вражає туристів: я добре це пам'ятаю, як спускаючись із Говерли стежкою Брецкул, ми всіма цими ягодами ласували дорогою і в людей було враження, що вони опинилися в дитячій казці “12 місяців”, – каже екскурсовод.
Сергій Прокоп пояснює, що зазвичай ці ягоди достигають почергово і суниця з брусницею, скажімо, мало перетинаються в часі — між ними, зазвичай, “відстань” у 2-2,5 місяця. Але в таких природних умовах, як цьогоріч, із затримкою тепла в субальпійській та альпійській зонах усе відбувається дуже швидко, бо рослини повинні дати потомство. Довгоочікуване тепло якщо вже приходить, то рослини прискорюють вегетацію і швидкими темпами дають плоди. Так має бути цьогоріч.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!