«Дивосвіт» допомагає закарпатським інвалідам

13
0

Відбулися інформаційно-просвітницькі зустрічі фахівців патронажної служби «Дивосвіт» з інвалідами зору та батьками дітей-інвалідів у Хустському та Перечинському районах Закарпатської області.

У містах – обласних центрах більш-менш розвинена система соціальних послуг, користуючись якими люди з вадами зору можуть отримати важливі для себе консультації фахівців – тифлопедагогів, фізичних реабілітологів, інструкторів з орієнтування та мобільності, психологів, юристів, що знайомі з проблемами даної цільової аудиторії. В селах та районних центрах щільність мешкання людей з вадами зору набагато менша, і система вказаних соціальних послуг або не розвинена взагалі, або розвинена дуже слабо. Приїздити ж до міста багатьом людям з вадами зору дуже складно, з огляду, перш за все, на проблеми з пересуванням, орієнтуванням, пошуком та оплатою проїзду супроводжуючого і т.п. Тим більше це стосується Закарпатської області, що має величезні відстані та складний рельєф.

Тому люди з вадами зору та їх близькі, що мешкають в області, приїздять до обласного центра дуже рідко, з найбільш важливих та невідкладних причин. Таким чином, вони втрачають дуже багато можливостей для розвитку, адаптації, інтеграції до суспільства, самореалізації в ньому, тощо, особливо це стосується родин, що виховують слабозорих або незрячих діточок.

Соціальний патронаж є одним з напрямків комплексної програми реабілітації інвалідів по зору: здійснює педагогічну, психологічну та соціально-побутову корекцію безпосередньо за місцем проживання інваліда по зору з метою створення оптимальних умов для його життєдіяльності.

Патронажна служба «Дивосвіт» дає можливість людям з вадами зору отримати консультації з усіх найбільш важливих для них питань за місцем свого проживання.

На даний час вже відбулися інформаційно-просвітницькі зустрічі фахівців різного спрямування патронажної служби «Дивосвіт» з інвалідами зору та батьками дітей-інвалідів у Хустському та Перечинському районах. Під час зустрічі було проведено презентацію фахівців та послуг, які вони надають на безкоштовній основі, запитання та відповіді, анкетування, робота фахівців з підгрупами, окремими клієнтами з питань, які цікавлять клієнтів.

Було надано консультації:

психолога – психодіагностика, консультування, профорієнтаційна робота (допомога молоді у виборі професії) та ін.;

соціального працівника – сприяння вирішенню соціальних, побутових та ін. проблем, що постають перед інвалідами зору в процесі їх інтеграції в суспільство; 
тифлопедагога – подолання проблем з навчання та виховання дітей дошкільного та шкільного віку з вадами зору, консультації щодо просторового орієнтування незрячих;

фахівця з комп’ютерних технологій – ознайомлення з сучасними інформаційними технологіями, які надають можливість навіть незрячій людині засвоїти навички роботи на комп’ютері; з безкоштовними комп’ютерними курсами в рамках навчальної програми Miсrosoft, після закінчення їх слухачі отримують іменний сертифікат програми «Світ безмежних можливостей» корпорації Miсrosoft, що надає можливість інвалідам зору покращити умови життя в місцевій громаді.

Після зустрічі з клієнтами було проведено зустріч з представниками соціальних служб, центрів зайнятості, офтальмологами вищевказаних районів, а саме:

лекції з окремих питань; 
запитання та відповіді;
розбір конкретних ситуацій;
формування механізму подальшої співпраці щодо надання соціальних послуг інвалідам зору та сім’ям, в яких виховуються діти з глибокими порушеннями зору.

Учасниками зустрічі було відзначено, що вони дізналися багато нового про можливості сліпих та слабозорих людей, отримана інформація є для них дуже цікавою та корисною.

Нагадаємо, що з 15 січня 2011 року Ужгородська міська громадська організація інвалідів зору «Дивосвіт» розпочала реалізацію проекту «Створення патронажної служби «Дивосвіт» для людей з вадами зору у Закарпатській області». Проект реалізовується при підтримці Консорціуму МБФ «Фонд розвитку Карпатського Єврорегіону» та Міжнародного фонду «Відродження» у рамках програми «Підтримка вразливих груп населення у Західній Україні в період кризи». Метою проекту є підвищення якості життя інвалідів зору, які мешкають в Закарпатській області, шляхом надання їм комплексу соціальних послуг патронажної служби.

Партнерами проекту є Головне управління праці та соціального захисту населення Закарпатської ОДА, обласна психолого-медико-педагогічна консультація управління освіти і науки Закарпатської ОДА, Закарпатський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

В рамках проекту заплановано здійснити виїзди групи спеціалістів патронажної служби «Дивосвіт» у кожен район Закарпатської області.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також