"Дзяма по приборжавськи": як приготувати "родзинку" Іршавщини (ВІДЕО)

153
8

Марія Ісак із Приборжавського, що у Закарпатті, продовжує нас дивувати своєю майстерністю. Цього разу вона показала майстер-клас із приготування традиційного закарпатського напою дзями.

Її інша місцева назва – поливка. У відкритих джерелах я знаходив дзяму винятково як першу страву, суп на бульйоні з додаванням оцту. Тут я побачив геть інше. Унікальність приборжавської дзями у тому, що її готують з кислого молока і масла. Все! Трішки борошна, щоправда, додають для густини. Кажуть, що це перша допомога на другий день після перепою.

А ще дзямою запивають усе, що з’їли на весіллі, а весілля закарпатські дуууже ситі. Я вкотре дивуюся винахідливості та майстерності нашого народу. Через кухню, через ось такі дзями розумієш, що віками люди виробили оптимальні варіанти за допомогою. Того чи іншого наїдку вирішувати насущні проблеми й зі здоров’ям, і з бажанням посмакувати підручними засобами.

#dialog

Коментарі

Н
нижнім

Змість того оби подякувати відомому журналісту за гарну рекламу,сердетеся тай смолі дуєте.Ви хуть живете у закараптті нибораки. Можек ви уросли на щах.Што так вас українці нирвозять.

М
Мадярам

Як в недоукраїнців сраку розірвало, а з якого дива незроміло, як і їх письмена мадярські. Вуйки контрабандні, барани гірські, попустіться рагуляки, хоч скільки би бидло не заробили грошей контрабасом , наркотою і нелегалами, але ви бидлом і залишитесь, що ви в який раз самі доказали. З якого фіга почали мичати...

ОЧ
Обурений Читач

Дзяма - напій?! Дурні, дзяма - це перша страва, суп. Блін, не розрізняти страву від напою - ганьба.

Ц
Ціґань

Не приборжавськоє, ай занньоє!

ШБ
Шмірґлі бачі

Погостили ня в Білках, срачка била тиждень. Ниякі ґомбиці не помогли.

М
М1стный

На другий динь у Приборжавському послє свадьби, удгощування по-нашому ся кличе, гості співали так: "гей кухарочко наша - будеме тя вспоминати вмісто Отченаша." Айбо заперевальна полячня такоє нерозуміє, ні шараварники, ні хвостатики, ні каструльоголові.

ПД
Петах до нижнього

Най ідять) шо уни в туй жеброті віділи. До мене колись прийшли колеги з Києва та попробували шовдарь, а пак по 2 стегна думу везли бо " у них єто хамон")))

Р
РУСИН

Спершу сісі недоумки з укра (Ї) ни піарили до ср@чки чир (токан) , називаючи го банош і присипувучи всякі сири із заграничними назвами. А типирт імилися до дзями . Майстер-клас , родзинка ....?! Тото ся робило (заправлялося) сметанов авать густим квасним молоком .. Поливку , шо ся обстала із відвару шовдаря , заправлялася, аби ї не уливати . Не вшиткі то любили . Укра (Ї) нці учули і вперед піарити мегастраву. Сміх і гріх . То вина їм продавуть по 40 грн за погар , то за баношом череда , а типирь щи най і дзяму вшитку ухлебчуть ! Пошесть голонних . І мало й@бнутих ,як і їх клоун з квартала .

Читайте також