Ефект курника

5
0

або чим п’ятничники кращі за суботники

Для очищення і благоустрою краю треба змінювати підходи і психологію, -- вважає заступник голови облдержадміністрації Олександр Карта шов, який учора зустрівся з журналістами. Чи не основна проблема – надати можливість селам, особливо гірським, позбутися сміття. Для цього зараз вивчається питання, щоб на кожне обійстя видати бак для сміття ємністю 150 літрів, куди б люди могли складати побутові відходи, а спеціальні машини раз чи двічі на тиждень збирали непотріб і вивозили у спеціально обладнані місця. За приблизними підрахунками Карташова йдеться про охоплення близько 100 тисяч населення.

Особливо важливо захистити потічки і річки Закарпаття, бо поки що діє ефект курника – населені пункти, які вище за течією… тим, хто проживає нижче.

О.Карташов вважає, що не так важливо покарати адміністративних керівників за проблеми зі сміттям, як сподвигнути їх на співпрацю і вирішення цих питань. За його словами, саме завдяки такій співпраці вже почала поліпшуватися ситуація в Ужгороді, Хусті. Угорські інвестори налагодили збирання сміття у 22 населених пунктах Виноградівщини, аналогічні плани є у Тячеві, будівництво заводу по сортуванню побутових відходів на рівні декларацій про наміри (черговий раз!) в Ужгороді. А обіцяними міністром охорони навколишнього природного середовища Василем Джарти 40 млн. грн. для спорудження на Закарпатті сміттєпереробного заводу поки що не пахне, хоча надія ще жевріє.

За розпорядженням голови ОДА у кожному населеному пункті розпочалися «п’ятничники» -- організація працівників бюджетних структур, школярів на прибирання та облаштування територій загального користування. Від радянських суботників вони відрізняються тим, що проводяться не для «галочки» і звітів, а реального поліпшення міст і сіл. Загалом же чисто у нас буде тоді, коли абсолютно всі змінять своє ставлення до цієї проблеми, не смітитимуть і прибиратимуть, а не лише відповідальні чиновники видаватимуть розпорядження та штрафуватимуть винних. Тому Карташов запитав журналістів чому вони не пишуть про, наприклад, смітник у Дравцях, який майже зливається з кладовищем та інші «брудні проблеми» краю.

Довідково: Вже впорядковано 194 діючі сміттєзвалища, ліквідовано 818 несанкціонованих смітників, вивезено 10129 куб. м сміття, розчищено 72,1 км прибережних смуг річок та 232,6 км русел потічків, висаджено, побілено та обрізано 6317 дерев, розчищено 502,8 км узбіч кюветів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також