Ефективні способи економії коштів від експертів Emporium

42
0

Війна триває, і невідомо, коли вона закінчиться. Ціни зростають, а доходи здебільшого залишаються на тому ж рівні. В умовах фінансової нестабільності доводиться відмовлятися від багатьох звичних речей, що стає додатковою причиною стресу.

Ситуація, що склалася нині, подібна до марафонської дистанції: щоб не зійти з неї на пів дорозі, потрібно правильно розрахувати сили. Стосовно фінансів це означає, що коштами слід розпоряджатися грамотно, а економити без шкоди для фізичного та психічного здоров’я.

Як це можна зробити, розповіли експерти сервісу-агрегатора промокодів Emporium.

Актуальні правила економії

Реалії життя такі, що економити потрібно майже всім українцям. Та робити це слід згідно з певними правилами, тому що спонтанна відмова від базових потреб принесе більше шкоди, ніж користі. Експерти Emporium пропонують скористатися простими, перевіреними часом правилами фінансової поведінки. Ось три основні з них:

  1. Облік доходів та витрат. Першим кроком до розумного розподілу власного бюджету, незалежно від його розміру, є контроль за доходами та витратами. Вести його можна у блокноті, електронній таблиці чи спеціальному застосунку у смартфоні. Проаналізувавши дані про щоденні витрати, ви побачите, які з них необхідні, а які зроблені імпульсивно. Відмовившись від не конче потрібних покупок, ви зможете непогано заощадити.
  2. Планування витрат. Збираючись в магазин або на ринок чи бажаючи зробити онлайн-замовлення, складіть список покупок. Купуючи в інтернет-магазинах, поцікавтеся актуальними акціями, за можливості сплануйте покупку на час розпродажу, скористайтеся промокодом на знижку. До прикладу, робочі промокоди emporium.com.ua дають можливість придбати товари в середньому на 25% дешевше від початкової вартості. Планувати варто й розваги та відпочинок. Скажімо, бонуси букмекерських контор на Emporium допоможуть заощадити любителям робити ставки, а квиток на концерт, придбаний з застосуванням промокода обійдеться на 40-70% дешевше.
  3. Контроль імпульсивних витрат. Перед тим, як покласти товар у кошик (реальний або віртуальний), варто спитати себе: ця річ мені необхідна чи я можу обійтися без неї. А ще краще скористатися правилом 24 год: відкласти рішення про покупку на добу. Не варто здійснювати шопінг у стані емоційного хвилювання, намагаючись вгамувати тривогу чи роздратування. Ефект заспокоєння тимчасовий, а потім приходить усвідомлення марної трати грошей, докори совісті через необдуманий вчинок, злість на себе.

На чому можна зекономити

Експерти наголошують, що в процесі економії потрібно дотримуватися принципу доцільності. По-перше, не варто заощаджувати на їжі, бо від повноцінного харчування значною мірою залежить наше фізичне здоров’я. По-друге — не слід відмовляти собі в придбанні тих речей, які допомагають заспокоїтися та почуватися впевнено (хобі).

Економити можна на кафе та ресторанах, купівлі кави на винос. Але повністю відмовлятися від цих “маленьких радощів” теж не варто. Зменшити витрати можна також на оновленні гардероба, а непотрібні, але у гарному стані, речі спробувати продати.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також