Еколого-релігійна пізнавально-просвітня екскурсія

10
0

Вже кілька років поспіль греко-католицька єпархія під керівництвом та за підтримки Апостольського Адміністратора Владики Мілана Шашіка організовує для школярів літні табори відпочинку при монастирях та церквах краю

Цього року було вирішено відкрити релігійно-екологічні табори в парафіях с.Нижній Бистрий, с.Руське Поле та с.Доробратово. До роботи в них залучено семінаристів Ужгородської греко-католицької богословської Академії ім. Теодора Ромжі та волонтерів з сусідньої Словаччини. Метою створення таких таборів є, насамперед, виховання в підростаючого покоління еколологічної свідомості та бережного ставлення до природи, пропагування здорового способу життя та християнської етики.

19-20 липня 2007 року за сприяння державної екологічної інспекції в Закарпатській області для дітей табору відпочинку при греко-католицькій церкві св. Миколая села Доробратова Іршавського району була організована дводенна еколого-релігійна пізнавально-просвітня поїздка. Інспекцією було організовано й забезпечено автотранспортне перевезення, харчування та нічліг.

15 дітей віком від 9 до 15 років з с. Доробратово, м. Мукачева та м. Києва супроводжували начальник державної екологічної інспекції в Закарпатській області М.Садоха, начальник відділу планування та аналізу інспекційної діяльності, контролю виконання, міжнародного співробітництва, зв’язків з ЗМІ та громадськістю О. Фенцик, головний спеціаліст відділу Л.Гайда, провідний спеціаліст відділу екологічного контролю водних ресурсів, атмосферного повітря та поводження з відходами М.Шуста, настоятель церкви святого Миколая отець П. Бровді та його дружина А. Бровді – вчитель-катехит, семінаристи Ужгородської греко-католицької богословської Академії ім. Теодора Ромжі.

Маршрут проліг від с.Доробратова через м.Мукачево, с.Н.Ворота, смт.Воловець, смт.Міжгір’я до с.Синевир. 

Діти побували в шкільному лісництві ДП “Воловецький ЛГ”, що діє при ЗОШ І-ІІ ст. с.Гудливе, в національному природному парку “Синевир” та на Синевирському озері,  водосховищі Теребле–Ріцької ГЕС, відвідали греко-католицьку каплицю святих Петра і Павла, церкву св. Михаїла смт. Міжгір’я та ознайомились з її понад 300-річною історією, зустрілись з деканом Міжгірського деканату о.Ф.Славцем, з деканом Воловецького деканату отцем В.Гуйваном, сестрами-монашками “Пресвятої Родини”.

Програма поїздки була цікавою та насиченою: екологічна тематика  то змінювала релігійну, то певним чином поєднувалась з нею. Милуючись чарівними краєвидами Закарпаття, діти охоче слухали про природні багатства Карпат, необхідність їх збереження та раціонального використання. На власні очі побачили наслідки вітровію, що знищив велику площу смерекового лісу, спричинив на цій ділянці ерозію ґрунтів. А на прикладі с. Шаян, де розміщена велика кількість санаторно-курортних закладів, ознайомились як можуть вирішуватись екологічні проблеми населеного пункту шляхом ведення будівництва у відповідності до генерального плану забудови та за наявності сучасних каналізаційних мереж.

Цікавою і повчальною була бесіда про вплив життєдіяльності людини на природу, про поводження з побутовим сміттям, про те, яка шкода завдається навколишньому природному середовищу, внаслідок скидання його в потічки та річки, шкідливість спалювання різних полімерних відходів - пет-пляшок, гуми та ін. Адже околиці населених пунктів, дачних масивів, узбіччя автодоріг та залізниць завалені купами сміття. А люди часто не розуміють і не хочуть розуміти, що такими необдуманими вчинками вони поступово вбивають і природу, і один одного, порушують закони природи і заповіді Творця, що все сміття повертається до кожного на город, дачу, а потім і стіл у вигляді забрудненої ґрунтової води, токсичної куряви, непридатної для пиття води з криниць, отруєних овочів, фруктів та ягід. Тому всі ми зобов’язані жити і працювати у гармонії з природою.

Особливо захоплюючою була екскурсія в національний природний парк «Сенивир» та на озеро Сенивир. Директор парку І.Дербак, проводячи екскурсію, розповів про історію його створення, географічно-природні характеристики , його рослинний та тваринний світ. Зосередив увагу присутніх на екологічно-просвітницькій роботі екологічної школи, про екологічні та науково-пізнавальні стежки НПП “Синевир”, продемонстрував експозицію виставки виробів з дерева: від посуду, різних прикрас до колиб та хатинок та подарував всім книжечку нарисів “Морське око”.

Окрім того, діти гарно відпочили, вони мали змогу поїздити верхи на конях, покататись озером на плоту, спробувати заграти на традиційному музичному інструменті – трембіті, повідомили з Державної екологічної інспекції в Закарпатській області.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також