Департамент екології Закарпатської ОДА таки підписав ОВД (Оцінка впливу на довкілля) проекту будівництва ВЕС на полонині Боржава.
— Нікого не послухали, мало було звернень, зауважень, викриттів неправдивого звіту з оцінки впливу на довкілля. Департамент екоресурсів Закарпатської ОДА немає для вас нічого святого, а разом з вами й для Ужгородського національного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування, Мелітопольського педагогічного... Цей висновок (на фото) просто ганебний, — написала у Facebook Катерина Полянська, еколог МБО "Екологія-Право-Людина".
Директор департаменту — Рішко Сергій Васильович, керівник штабу Партії регіонів на Закарпатті часів Януковича, колишній депутат Закарпатської облради від Партії регіонів.
Нагадаємо, що нещодавно міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак на брифінгу у Львові повідомив, що у разі порушення процедури оцінки впливу на довкілля проекту будівництва ВЕС на Боржаві Міністерство екології та природних ресурсів може забрати документ на розгляд до Києва.
«Боржава – один із 2,5 тис. проектів, які проходять процедуру оцінки впливу на довкілля. Закон дозволяє проходити цю процедуру або в міністерстві, або в ОДА. Якраз боржавський проект проходить оцінку в Закарпатській ОДА. Ми слідкуємо за цією роботою. Там процедури не завершені, ще є час. Мені відомо, що є активна громада, яка обґрунтовано працює і обґрунтовує свою позицію.
Ми слідкуємо і моніторимо реалізацію процедури. Якщо будуть порушення з боку модератора цієї процедури, у нас залишається можливість відкликати розгляд цього документа у міністерство і тоді розглянути цей проект у Києві», – повідомив О.Семерак.
Водночас міністр зазначив, що наразі порушень процедури оцінки впливу на довкілля проекту будівництва ВЕС на Боржаві не зафіксовано.
Як повідомили в організації «Екологія. Право. Людина», підготовка документації щодо спорудження на Боржавській полонині вітрової електростанції викликає великі сумніви щодо якості та рівня фаховості тих, хто її готує.
Як відомо, у грудні 2017 року турецькі інвестори з ТзОВ «Воловець Атлас Енерджі» виявили бажання поставити на полонині Боржава вітрову електростанцію, яка складається з 34 вітрових електроустановок. Проти цього рішення різко виступила громадськість та екологи Закарпаття.
Також радимо переглянути наші публікації по тематиці вітрових електростанцій на Боржавській полонині.