В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стали «Місцеві вибори на Закарпатті-2010».
Володимир Феськов, представник Громадської мережі «Опора» розповів, що і цього року «Опора» моніторитиме виборчу кампанію: «Ми будемо відстежувати всю інформацію, яка циркулюватиме у ЗМІ, а також ту, що виходитиме від самих кандидатів. Моніторитимемо і право на мирні зібрання та слідкуватимемо за роботою ТВК».
Окремим напрямком роботи громадського спостереження стане моніторинг виконання передвиборчих обіцянок. «Як тільки нові депутати отримають мандати, ми з перших днів відслідковуватимемо, чи відповідає їхня політика озвученим обіцянкам, які вони дали громаді», — сказав Володимир Феськов.
Федір Шандор, кандидат соціологічних наук, директор Карпатського центру полінгових досліджень на основі здійсненого аналізу зауважив, що до Закарпатської обласної ради усі шанси пройти мають представники 5 політичних партій — «Батьківщина», Партія регіонів, «Сильна Україна», «Єдиний центр» та одна з угорських партій.
Найбільш цікавими стануть, на думку експерта, вибори до районних рад. Наприклад, у тих районах, де проходить залізниця, депутатами обов’язково стануть представники партії «Відродження», бо у залізничників дуже добре організований профспілка. У тих районах, де є сильні патріотичні сили, можливий прихід партій «Свобода» і УНП. У Берегівському, Виноградівському, Ужгородському і, можливо, Мукачівському пройдуть обидві угорські партії,-- каже Федір Шандор.
Щодо нових облич, то, за словами Федора Шандора, у Мукачеві, Берегові, Тячеві, Чопі, Рахові вони практично не мають шансів, оскільки не встигнуть перевищити рейтинг існуючих лідерів. «У нас не буде фільму «День виборів», коли за кілька днів піарники забезпечують перемогу кандидата, бо Закарпаття — регіон з сильними традиціями, давно і міцно усталеними принципи щодо лідерів», — каже Шандор. Натомість непередбачуваними можуть стати результати виборів у Перечині, Іршаві, Воловці, Сваляві. «Шоу номер 1», каже соціолог, чекає на виборців Хуста і Ужгорода.
Федір Шандор також зауважив, що усі кандидати на мерів закарпатських міст йтимуть на вибори з однаковими лозунгами: «Я відремонтую дороги», «Я приберу сміття» і «Я зроблю екозону (парки, дитячі майданчики)».
Фахівець порадив амбіційним політикам спочатку вивчити громадську думку, щоб даремно не витрачатися на виборчу кампанію.
На думку Ярослава Фриндака, голови обласного відділення Комітету виборців України найбільшими прогалинами нового Закону про місцеві вибори є пункти щодо формування ТВК. «Дуже мало часу відведено на формування виборчих комісій. Тому у жодної політичної сили не будуть стовідсотково закриті усі комісії», — каже Фриндак.