
Саме таку реакцію оприлюднив директор інституту розвитку територій Юрій Ганущак, щодо "бунту" мерів деяких міст проти "карантину вихідного дня".
На його думку серед причин можуть бути другі тури виборів, наприклад як у Львові, але є й інші. Зазначимо, мер міста Мукачева теж виступив проти карантину вихідного дня.
Далі текст пана Юрія без змін:
"1. Мери набагато більш відповідальніші за стабільність і сталий розвиток громад. Карантин боляче б'є по економічній активності і відповідно, по бюджету. Вони не можуть собі дозволити ситуації, яка є в державному бюджеті, де нечувана щедрість 2020 привела до катастрофічної заборгованості і обслуговування боргу, яке з'їдає вже п'яту частину державного бюджету. Причому нарощування обслуговування боргу (20 млрд) втроє перевищує видатки на Covid.
2. Очікувані результати від карантину на два дні далеко не очевидні, про що говорять ряд епідемологів. І якщо ефект не буде очевидним, то це підтвердить тезу про те, що уряд застосовує такі заходи не через їх наукову доцільність, а через те, що потрібно показувати хоч щось. Більше схоже на істерику. ОМС не хоче приєднуватись до цього.
3. Не формалізовані відносини між центром і громадами. Уряд давить авторитетом, погрожуючи санкціями, не маючи достатньо інструментів для цього. Кримінальної відповідальності не буде - рішення колегіальне. А просто опротестувати рішення ОМС уряд не хоче - його позиції в суді будуть слабкі. От і застосовують тактику залякування часів авторитарного минулого.
4. В постколоніальних та поставторитарних країнах владу не люблять за означенням. А владу, яка бреше і краде - і поготів. Тому будь-які рішення центральної влади можуть бути реалізовані лише, якщо вони сприймаються громадянами, як раціональні та логічні. І якщо їх роз'яснюють моральні авторитети країни, а не формальні керівники МОЗ. Маски - так, це раціонально все інше - сумнівно. В країні Мазепи та Махна та Майданів тупе насильство з боку держави зустрічатиме серйозний спротив суспільства. Мери тонко відчувають це та резонують на настрої суспільства.
Висновок. Пора радитись з мерами до того, як приймати неоднозначні рішення. І якнайшвидше примати 4298. Він деконцентрує державну владу, зробить її більш гнучкою, а тому мудрішою", - йдеться у дописі Юрія Ганущака.