Найбільше від паводків, страждають не гірські райони, а низинні — Виноградівський, Іршавський та Берегівськи. Хоч у верхів'ях Боржави більшість лісів — це різноманітні природоохоронні території і суцільних рубок лісів порівняно небагато.
Як зазначив у інтерв'ю для Тексти.org.ua Петро Тєстов, аналітик МБО «Екологія-Право-Людина», основний фактор, який призводить катастрофічних наслідків повеней — це знищення заплави річок.
Зокрема меліорація, забудова та розорювання різко зменшили заплави річок і воді нема куди діватись.
Тому зараз, під час паводку річкою Боржава затоплює автодороги в районі с Вільхівка Іршавського району та села Великі Ком'яти Виноградівського району.
Як зазначає експерт, при австро-угорському періоді, аж до початку 20-го століття на долині річки Боржава з її притоками були великі заплави, а села розташовані переважно на високих ділянках.
За радянських часів річку Боржаву поглибили, притоки (Іршавку та Берберке) каналізували й частково пустили іншими руслами, а всю заплаву меліорували, перетворивши в поля.
А вже на сучасних супутникових знімках видно, що затоплені нині парники біля села Боржавське і частина хат села Вільхівка побудовані саме на колишній заплаві.
Тому підтоплення угідь та будинків на березі Боржави — закономірне й очікуване.
Збитки руйнувань тільки берегоукріплень та гідроспоруд становить 100 млн. грн.
В понеділок на Закарпаття прибула комісія, на чолі з помічником президента України Андрієм Єрмаком, яка встановлює наслідки негоди, що сталась днями в області.
Після відвідин Закарпаття, помічник Зеленського пообіцяв припинити жахливу вирубку лісів на Закарпатті.