Зміна глави держави і перехід опозиційних політичних сил до керівництва країною стали каталізатором дискусій з приводу зміни керівника Закаратської області. Версії висуваються найрізноманітніші - від повернення екс-глави Секретаріату Президента у крісло губернатора, до передачі цих повноважень представнику Партії регіонів.
На мою думку,найвірогіднішим розвитком подій в області є призначення очільником краю регіонала Олександра Ледиди, який є керівником Закарпатського обласного осередку Партії регіонів. Його рекомендують усі найвпливовіші політичні сили, тобто ті хто має вплив в Адміністрації Президента.
Віктор Балога - не та кандидатура, з тієї причини, що він представляє трохи іншу політичну силу по програмних засадах, спрямованості. Відповідальність в свої руки повинні взяти ті хто виграв вибори - Партія Регіонів. "Регіонали" та "єдиноцентристи" на теренах Закарпаття не є антагоністами, тому між ними можлива співпраця. Її може налагодити саме Олександр Ледида, який представляє неконфронтаційне крило закарпатських "регіоналів".
Як відомо, ЄЦ зараз є складовою більшосі, принаймні тієї що голосує разом з Партією регіонів. Змінити ситуацію можуть вибори, тоді ці сили стануть конкурентами у боротьбі за голоси електорату.Це звичайно призведе до зміни формату взаємовідносин.
Щодо того чи вигідніше головному регіоналу області податися у Верховну Раду, то гадаю, тут ситуація досить двозначна. З огляду на велику ймовірність дострокових парламентських виборів, депутатство може видатися не таким привабливим, як губернаторство.
На моє переконання, на разі не можливе створення міцної,стратегічної коаліції. Якщо вона і буде, то скоріш за все - суто "технічна".Прем’єром буде призначено Азарова, коаліцію створять з "тушок".
У великому політикумі представлені тільки політичні антагоністи - Партія Регіонів та Блок Юлії Тимошенко. Третьої впливової і чисельної групи немає. Україна на разі якраз потребує цієї сили, яка не була б агоністичною ні до регіоналів, ні до бютівців. І чим швидше вона з’явиться, тим краще.На сьогодні оформленої третьї сили немає, але її складовою є Тигіпко, Яценюк, Наша Україна та Єдиний Центр.
Україна зараз потребує певної міжвиборчої паузи для роботи. Однак, зараз життєво необхідно провести сумісні вибори до місцевих органів влади і парламенту. Але результивними вони будуть тільки тоді, коли буде змінена виборча система і українці зможуть обирати за відкритими списками.