
Це стосується управління електронних черг та сервісу.
Ірина Сушко виступила під час третьої панельної дискусії Форуму розвитку Закарпаття “Re:Open Zakarpattia” “Інфраструктурний прорив Закарпаття: дороги, залізниця, авіасполучення та кордони”.
За її словами, больові точки пунктів пропуску між Закарпаттям та Європою — це брак ресурсів на їх утримання, низька пропускна здатність, стан доріг, забезпечення персоналу на кордонах усім необхідним.
“Кордон — це не тільки лінія між країнами й питання безпеки. Це ще й питання сервісу. Кордони мають бути зручні”, - каже директорка ГО “Європа без бар’єрів”.
Серед перспективних і необхідних рішень для Закарпаття — зведення нових пунктів пропуску, ремонт старих, робота з під’їзними шляхами. Проте є суттєві перешкоди: неузгодженість діяльності органів влади, які залучені в процеси управлінням кордонів. Київ не завжди не чує громади. Лідери громад часто лобіюють нові пункти пропуску, проте офіційний Київ до них не прислухається.
Серед важливих рішень, які розвинули б ефективну роботу кордонів, за словами Ірини Сушко, це інтегроване управління кордонами. Узгодженість вертикальної і горизонтальної влади. Мають бути принципи взаємодії.
“Київ має звертати увагу не тільки на проблеми, а й на стратегію розвитку кордонів”, — зазначила Ірина Сушко.
Важливо, аби була інтегрована співпраця всіх відповідальних органів влади з владою країн ЄС. Однак партнери з ЄС ще не готові до спільного контролю. Проблема і в тому, що не всі питання можуть вирішити дві сторони. Можливо, у певних рішеннях варто залучати Брюссель.
Вкрай актуальне рішення для майбутнього — це запровадження електронної черги на кордоні. Важливо, аби центральна влада сприяла цьому, - повідомляє Ужгородський пресклуб.