Мукачево.net опитало місцевих фахівців про рівень комерціалізації глобальної мережі краю.
Олександр Богданов, керівник студії Aldesign:
– Рівень довіри до Інтернет-реклами в Закарпатті поки ще дуже низький. Бізнесмен готовий вкладати усі гроші в білборди, які він бачить і якими насолоджується з вікна автомобіля. Інтернет-реклама для нього – це те, що не можна пощупати, а отже обов’язково обдурять. Ми намагаємося пояснити, що добре, коли в комплексі, і один вид реклами варто підтримувати іншим. Хтось розуміє, хтось ні. «Силувати» не будемо. Прийде час – зрозуміють, і замовлять.
Сергій Пішковцій, блогер, оглядач Watcher:
– Головна причина того, що рівень довіри до Інтернет-реклами хоч і росте, але значно повільніше, ніж того хотілось би, – в малій обізнаності місцевих компаній щодо того, які можливості у них є в сенсі реклами в Інтернеті. Потрібно проводити семінари, тренінги, запрошувати на них власників малого та середнього бізнесу, і пояснювати, як їм поводитись в Інтернеті, і що це їм дасть. Починати потрібно з того, що не кожна фірма має навіть сайт-візитку.
Олег Григор’єв, керівник web-студії «Проект»:
– За ефективністю Інтернет, як рекламна платформа, поки що поступається тільки телебаченню та пресі, але це питання часу. Зрозуміло, що є потужний зв’язок між індустрією веб-розробки та розвитком Інтернет-ресурсів в регіоні. Станом на сьогодні в Закарпатській області ринок рекламних послуг не розвинутий зовсім, а все через те, що немає грамотних розробників, перспективної команди людей, які могли би організувати та створити Інтернет-майданчик (сайт або портал) з грамотною підтримкою, розкруткою і просуванням цього ресурсу.
Якщо говорити про Інтернет-рекламу в цілому по країні – то у великих містах цей ринок послуг вже сформувався. Особливо це стало помітно після початку кризи в 2008 році, коли багато компаній відмовилися від дорогої реклами на телебаченні, радіо та преси, а відправилися у Інтернет і не прогадали, оскільки при меншій вартості віддача виявилася вищою, що для багатьох стало відкриттям.