Експерти: Закарпатцям варто звикнути до постійних повеней

12
0

За прогнозами екологів цьогорічні пожежі значно прискорять глобальне потепління і подальші зміни клімату, пише газета «День».

Перші наслідки зміни клімату Україна вже відчула: через аномальну спеку у Дніпрі та Чорному морі поблизу Миколаєва масово гине риба, зменшилася урожайність сільськогосподарських культур, під Києвом час від часу загораються торфовища, викидаючи в повітря небезпечні для здоров’я людини речовини, а в самій столиці в кінці літа зацвіли каштани.

За прогнозами екологів, у подальшому Україну можуть спіткати проблеми з питною водою у східних та південних регіонах. У той самий час посилюється ризик стосовно збільшення повеней на Закарпатті. Готуватися до цих змін нам потрібно вже зараз, зокрема розробляти і виконувати програми по зменшенню викидів вуглекислого газу в атмосферу. За словами координатор програм зі змін клімату Національного екологічного центру УкраїниХристини Рудницької, зміна погодних умов впливає на родючість земель, тому необхідно вже розробляти нові програми адаптації для сільського господарства, проводити дослідження, в яких регіонах краще вирощувати зернові культури і які саме, змінювати часові рамки стосовно їхнього вирощування, аби підтримувати певний рівень врожайності і забезпечувати себе продовольчими товарами. Але поки що таких програм в Україні ніхто не розробляє. Існують лише розрізнені дослідження, тоді як потрібна цілісна та комплексна програма заходів.

Єдине, що може зараз зробити людина, аби уникнути таких наслідків, — мінімізувати свій вплив на довкілля, у першу чергу зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Тоді, на думку екологів, клімат не буде змінюватися такими темпами. Але поки що на це мало хто зважає.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також