Флорбол на Закарпатті: Як у маленькому містечку розвивають новий вид спорту (ФОТО)

120
7

Це один з різновидів хокею, грається пластиковим м'ячем, удари по якому завдають ключкою.

Флорбол — командний вид спорту. Ціль гри – забити м'яч у ворота суперника.

Про такий вид спорту в Сваляві заговорили більше двох років тому. Район.Свалява вирішив дінатися як саме зародилась ідея заснування цього виду спорту в місті. Для цього вирушили безпосередньо на місце тренування команди «Solva» та поспілкувались з тренером команди Миколою Геричем. Далі публікуємо текст інтерв`ю без змін. Оригінал статті за цим посиланням.

Як розповів наставник спортсменів, команду зібрали два роки тому, а вже через рік офіційно створили громадську організацію. У планах – взяти участь в другій лізі чемпіонату України з флорболу.

Розкажи будь-ласка про історію вашої команди ?

– Починали ми в селі Ждинієво Воловецького району, де грали за місцеву команду «Човзен», яка, до речі, у цьому сезоні стала чемпіоном України у першій лізі і мала можливість вийти у вищу лігу.

Скільки загалом ліг є в Україні?

– На сьогодні є три ліги з цього виду спорту: друга ліга чемпіонату України, перша ліга чемпіонату України, і вже вища ліга, яка перейменувалася на Флорбольну українську лігу. Остання вважається найпрестижнішою.

У якій лізі беруть участь ваші гравці?

– Оскільки ми – нова команда, то починаємо з нижчої ліги. Тому матимемо змогу брати участь в другій лізі вже цього сезону.

Cкільки команд у вас є?

– Загалом у нас їх дві – це U14 до 14 років і старша команда, в якій грають учасники старше 14 років. Згідно регламенту Федерації флорболу України, у чемпіонаті вік гравців має бути старше 14 років. Є в нас спортсмени, яким 22 роки навіть. Флорбол – вид спорту, який не має обмежень у віці, адже найстаршому гравцеві в Україні, якщо не помиляюсь, 63 роки.

У змаганнях з флорболу можуть брати участь дівчата, чи лише хлопці?

– Цей вид спорту є як для дівчат, так і хлопців. Існує навіть багато турнірів, де можуть грати «мікси» – себто дівчата з хлопцями в одній команді. Відповідно є жіноча українська ліга і чоловіча ліга. Наразі у нас є дві збірні України. Це національна збірна і жіноча збірна. Пробитись туди можна, якщо добре тренуватись.

Скільки учасників у вашій команді?

– У нас є 15 гравців, які представлятимуть нашу команду у першому турі нижчої ліги. А загалом відвідують тренування близько 35 дітей.

Плани на майбутнє клубу «Solva» ?

– Розпочинатимемо зі Сваляви. Маємо таке прагнення розвивати клуб як у Сваляві, так і на Закарпатті, щоб популяризувати цей вид спорту. І в ньому реально можна пробитись, це не міф. Яскравим прикладом цього є гравець Олег Бобаль, який починав у 14 років і вже через два роки став чи не найкращим гравцем України. Також два хлопці з команди Воловецького району мали можливість взяти участь у відборі до Національної збірної України, і тепер один із них в команді, яка братиме участь у матчі на відбір на чемпіонат світу. Тобто флорбол дає можливість навіть з найменшого міста чи села пробитись у національну лігу. Тим паче цей вид спорту набуває зараз великої популярності в Європі, де є власні домашні клуби, які вміщують до 5 тисяч вболівальників. В Україні вже є досвід, коли гравці мали нагоду проявити себе у клубах шведської суперліги, яка на зараз є найпопулярнішою в світі. Тому тренуємось, готуємось, адже будемо представляти Сваляву на змаганнях, а це велика честь та відповідальність для нас.

Що означає спорт для клубу «Solva» ?

– Окрім самого розвитку флорболу на території області, ми також пропагуємо цим видом спорту цінності, які, скажімо так, стали застарілими в наш час. Це – поважати батьків, вчителів, суперника. Відновлювати те, що, можливо, десь втрачено. Адже в наш час, як ми бачимо, молодь займається не зовсім тими речами, якими потрібно. Більшість зараз сидять в соціальних мережах, в парках п’ють, курять... У нас з цього приводу є власні правила: щоб вступити в нашу команду гравець повинен бути без шкідливих звичок, як фізичних так і моральних, себто не вживати нецензурну лексику. Наша ціль – окрім спортивного виховання дати також правильні цілі та пріоритети в житті. Щоб люди могли сказати, що це дійсно гравець «Сольва» і ми можемо його поважати за ставлення до людей, а від цього наші молодші гравці, дивлячись на приклад старших, повторювали його у власному житті. Ми не робимо це примусово, ми пропонуємо, а вже людина обирає, брати їй це до уваги чи ні.

Чи є у вашому клубі жіноча команда?

– Наразі це є проблемою, адже дівчатами немає кому займатися. Вони приходять, звісно, на загальні тренування, починають грати, і дивляться, що в команді переважають все ж таки хлопці. Тому дівчат стає все менше і менше. Але плануємо вирішити це питання у найближчі два роки і створити вже повноцінну жіночу команду, тож запрошуємо до нас. Чим більше нас, тим скоріше сформуємо і дівочу команду.

Які ще можливості дає флорбол?

– Додатковий плюс – це те, що діти мають можливість подорожувати містами України: Львів, Луцьк, мали їхати в Київ, але через карантинні обмеження довелось відкласти нашу поїздку. Але окрім самого турніру це також можливість піти командою в розважальний центр, зіграти у боулінг, зробити екскурсію містами, побачити та відкрити для себе щось нове. А це, як не як, додатковий досвід. І, як ми бачимо, такі поїздки приносять дітям радість.

Цієї суботи у вас відбудеться офіційна презентація вашого клубу. Що чекає на гостей?

– Цього літа, ми наводили лад у всіх документах, щоб офіційно зареєструвати громадську організацію і бути частиною федерації флорболу України. Тобто зараз ми хочемо зробити офіційне відкриття. Ми хочемо зібрати батьків та старшу команду, з якими ми підпишемо контракти, що базуватимуться на правилах команди. Бо якщо ми хочемо брати участь в чемпіонаті України, є певні вимоги: не вживати алкоголь, не курити, відвідувати тренування і багато інших пунктів, які ми зараз прописуємо та розглядаємо, щоб була відповідальність у старших гравців. Не буде такого, що захотів – прийшов, а захотів – ні, це вже серйозний рівень, тому до нього ми повинні себе готувати. Ми хочемо запросити батьків, щоб ті побачили, що таке флорбол і познайомились з ним ближче. Тому, свого роду, це буде також і як повноцінна презентація для батьків та гостей нового виду спорту в нашому місті. Познайомимо загал з фотографіями та відео команди з попередніх аматорських турнірів й розповімо про плани на майбутнє, адже ми вже є офіційним повноцінним клубом, який носить назву «Сольва».

Учасники клубу запрошують всіх охочих, хто має бажання дізнатися, що таке флорбол, 11 вересня на 17:00 за адресою: місто Свалява, вулиця Мендєлєєва, 15.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

В
вася

для футболу треба мяч і чотири цегли для воріт.... учіться бавити у футбол, не треба вам спортзал, пацани.... лишіться тої дурні. Ліпше вже в шахмати бавити...

Д1
До 19:54

Літербол тоже спорт, не каждий може много випити повірь мому досвіду

Д1
до 14:58

Донижньодописович, дурниці витають в твоїй тупій алкорусинській башці. Всім і так зрозуміло, що таке дурло як ти крім літрболу більше ніякими видами спорту не займається.

O
Okay

На 10000% згоден Станіслав!!!

O
Okay

Чудова гра, не потребує багато фінансових вкладень мін травм. Самому хочеться іноді пограти. В радію, коли діти йдуть з клюшками на тренування!! Станіслав я з вами згоден на ??

СС
Станіслав Семчук

Прекрасна гра. Ми колись серед літа до пізньої ночі ганяли ключками з кореня ліщини тенісний мячик по заасфальтованій площадці. Зимою уже справжній хокей. Синьошкірі рахіти не могли зрозуміти нашої радості, бо вродилися хворими. Ті рахіти розуміли свою слабість і ходили тихо, часто дулі крутили воронам із-за рогу і тим раділи. Зараз рахіти мають доступ до інтернету і пишут таке, як напиласа каліка знизу.

Z
Zoljava

Дурниці якісь . Хоча , коли енергії (дурної) повно , то можна і дурницями займатися . До речі , не село Жорнава , а СЕЛИЩЕ (СМТ) .

Читайте також