На перший рейс через тунель поважні закарпатці отримали пільгові квитки
Закарпаття, яке завжди було частиною Європи, вже у ХІХ столітті отримало залізну дорогу. Через гірський ландшафт прокласти залізничні шляхи в горах було непросто. Тоді було вирішено викопувати тунелі.
Всім відомий Бескидський тунель був збудований ще за часів Австро-Угорщини у 1886 році. Тоді залізничне сполучення, з Мукачева називалось – «Мункач-Лавочне». В той час паровози були саме з паром. Через це, відрізок шляху, що пролягав через тунель був дуже незручним для пасажирів і персоналу. З паровозної тяги виходив їдкий дим і пар, якому не було куди діватися. А відтак пасажирам доводилось щільно закривати вікна та прикривати ніс і рот хустинками, аби не вдихати шкідливі пари.
На перший рейс потягом через Бескидський тунель певні громадяни отримали пільгові квитки. А згодом, залізничні перевезення стали улюбленими серед краян.
В часи Другої світової війни угорські війська, при відступальній операції, частково підірвали тунель, що зупинило його роботу аж на 2 роки. В липні 1946-го сполучення знову запрацювало.
Наразі тунель продовжує пропускати потяги, але одна колія вже не здатна впоратись з кількістю поїздів, які щодня проїжджають тут. Незабаром поруч з прадідусем з’явиться новий тунель з двома коліями, камерами відеоспостереження та гарантією у 100 років.