Фото дня: Полярники показали нічне небо над українською станцією "Академік Вернадський"

8
1

Українські полярники зі станції "Академік Вернадський" поділились світлинами казкового неба.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

"Погляньте, яке неймовірне зоряне небо днями спостерігали наші полярники та полярниці на "Вернадському"! Це така унікальна краса, що ми вирішили неодмінно поділитися нею з вами.

Тим паче, побачити чисте зоряне небо над станцією можна не так уже й часто: зазвичай тут все затягнуто хмарами, та ще й опади якісь йдуть.

Нагадуємо, що в Північній та Південній півкулі відрізняються не лише пори року, а й зірки та сузір'я, а також напрямок їхнього руху.

З 88 сузір'їв більшість знаходиться саме в Південній півкулі – 45. Ще 28 – у Північній, а 15 розташовані в районі екватора, тому їх помітно з обох півкуль (проте інколи в різний час).

У Північній півкулі головним орієнтиром є Полярна зірка (сузір'я Малої Ведмедиці). Вона завжди вказує на Північ, адже розміщена майже над Північним полюсом. Як "вказівник" на Полярну зірку зазвичай використовують сузір'я Великої Ведмедиці – найбільше в Північній півкулі.

ВУ Південній півкулі найближчою до Південного полюсу є сигма Октанта, однак її складно використовувати як орієнтир, адже, на відміну від Полярної зірки, її майже неможливо помітити неозброєним оком.

Однак є сузір'я, за якими можна визначити напрямок на Південний полюс. Це Південний хрест та фрагмент сузір’я Центавра – альфа- та бета-центавра.

До речі, Південний хрест – це найменше, але чи не найвідоміше сузір'я: він зображений навіть на прапорах деяких країн.

Фото: Volodymyr Khomko


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Ч
ЧУКОТКА

В найпівнічнішому місті бувшого СРСР - ПЕВЕКу ~ найгарніша заполярна зима , зорі і ПІВНІЧНЕ СЯЙВО (без підсвіток з фонариками).

Читайте також