У зоопарку угорського міста Ніредьгаза нещодавно народилася пара близнюків-пум. Минулого тижня малюки пройшли перший загальний медичний огляд. Цуценята отримали вакцини, також їх перевірили та виміряли масу тіла.
"Пара пум утримується у зоопарку з 2019 року, але це перше розмноження трирічної самиці та дванадцятирічного самця, – розповіла Жужа Ревешне Петро, керівник відділу освіти парку.
Малюки, вагою 2,3 кілограма кожен, мають активний характер, поки харчується молоком матері, але в три місяці вони почнуть споживати їжу, що складається з м'яса.
Поки що дитинчат виховує мати, адже цей вид великої кішки - одиночна тварина, і турбота про потомство - це лише обов'язок самки, тому батька перевели в окремий корпус.
Пума, також відома як сріблястий лев, надзвичайно добре стрибає та чудово бігує на короткі дистанції. Колись вид був широко поширений по всьому американському континенту, зустрічався в гірських районах, хвойних лісах, на болотах, на рівнинах і в тропічних лісах.
Проте нині його чисельність зменшується, найбільшу небезпеку становить втрата місць проживання та полювання. У їжі пума невибаглива: полює, власне, на все - від мишей до лосів, але основним кормом є здебільшого олені та козулі. Цей хижак родини котових здатний нести здобич, яка в сім разів перевищує вагу її тіла.
Забарвлення дитинчат пуми відрізняється від забарвлення дорослих особин. Їхня вовна густіша, вкрита темними плямами, смугами на передніх і задніх кінцівках, і кільцями на хвостах. Новонароджені пуми розплющують очі через 2 тижні після народження. Спочатку у них блакитний колір очей, але через півроку він поступово змінюється на коричневий чи бурштиновий. Плями на шерсті починають вицвітати через 9 місяців життя, і повністю щезають до двох років.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!