
Створивши нові теплогенеруючі підприємства міська влада не подбала про їхні борги
Погрози відключити газопостачання, які лунають від ДК «Газ України» — не жарт. За повідомленням електронних ЗМІ компанія вже з успіхом це робила.
Зокрема, у зв’язку з тим, що ВАТ «Черкаське хімволокно» не виконало зобов’язання погасити до 26 вересня 8,3 млн. грн. боргів за спожитий газ, робоча група «Газ України» відключила від газопостачання Черкаську ТЕЦ.
Структурні підрозділи ДК "Газ України" здійснили пониження тиску до мінімального технологічно допустимого рівня, який дозволяє постачати природний газ для виробництва теплової енергії для об`єктів соціальної сфери (лікарні, дитячі садки, школи).
Тоді ж від газопостачання були відключені 4 котельні підприємства КП "Криворіжтепломережа" (рівень розрахунків 51%, борг - 29,7 млн. грн.), 4 - ДП "Криворізька теплоцентраль" (рівень розрахунків 48%, борг - 33,5 млн. грн.). Припинили споживання газу 230 котелень МКП "Дніпропетровські міські теплові мережі" (рівень розрахунків 45%, борг - 31,8 млн. грн.). Загальна сума боргу цих підприємств ТКЕ перед ДК "Газ України" становить 95,2 млн. грн.(85% від загальної суми боргу підприємств ТКЕ Дніпропетровської області). Сума всього боргу Дніпропетровського регіону за спожитий у 2006 р. природний газ становить 112 млн. грн., що складає 21% боргу всіх ТКЕ України (541 млн. грн.).
У зв`язку із ростом заборгованості за газ протягом вересня ДК "Газ України" змушений був відключити від газопостачання теплокомуненерго Вінницької, Донецької, Запорізької, Київської, Львівської, Рівненської, Чернігівської і Хмельницької областей.
ДК "Газ України" заявляє про 21,5 млн. гривень боргу підприємств комунальної теплоенергетики в Закарпатській, Дніпропетровській, Львівській і Сумській областях, на базі яких без урегулювання питань правонаступництва боргів створено нові підприємства з теплопоставок. Про це Українським Новинам повідомила прес-служба "Газу України".
З вищезазначеними підприємствами "Газ України" буде підписувати договори тільки на один місяць доти, доки вони не врегулюють правонаступництво боргових зобов`язань.
Зокрема, це стосується створених на азі "Ужгородтеплокомуненерго"
(Закарпатська область) (заборгованість 16,6 млн. гривень) підприємств "Енергетичні системи" і "Уж-тепло".
"Газ України" підкреслює, що вищезазначені підприємства були створені всупереч вимогам рішень Кабінету Міністрів від 11 травня 2006 року про врегулювання питань правонаступництва боргових зобов`язань, і звертає увагу органів місцевої влади на необхідність запобігання випадків створення таких підприємств.
Під час опалювального сезону 2006-2007 років "Газ України" має намір поставляти газ лише тим підприємствам, у яких відсутні борги за спожитий газ, і які будуть здійснювати 100% оплату поточного споживання газу.
Ужгородська ж влада каже, що газ можуть відключити через поточну несплату населенням і нічого не каже про свої зусилля з реструктуризації боргів «Ужгородтеплокомуненерго», а це, як видно з вищенаведеної інформації, теж може стати причиною закручення газового вентиля для Ужгорода.
«Мукачево нет»