Закарпаття лідирує в країні за темпами газифікації, проте готується і до альтернативних засобів опалення
За чотири роки протяжність газових мереж на Закарпатті зросла на 1257 км, газифіковано 52430 будинків та квартир. Зараз газом мають можливість користуватися 65,52% закарпатців. Порівняно з сусідніми західноукраїнськими областями, де рівень газифікації становить заледве більше 20%, ці цифри вагомі.
Якщо 2004 року газом були забезпечені 183 тисячі 444 квартири й будинки, то нині – 251 тисяча 337. Чотири райони – Іршавський, Виноградівський, Ужгородський та Берегівський – газом забезпечені повністю, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Закарпатської ОДА.
Однак пріоритети в державі змінилися. Це одразу ж відчули чимало закарпатців. В нашій області близько 50 тисяч людей, які проживають в 11 тисячах будинків і квартирах, повірили обіцянкам уряду, що цього року до їхніх населених пунктів підведуть газ і за власні кошти встановили внутрішньобудинкові, вуличні газомережі. Кабмін видав доручення НАК “Нафтогазу” профінансувати (за планом – 17 мільйонів гривень) цього року підведення частин газопроводу, яких не вистачає. Однак віз і нині там. Людей, як це не грубо звучить, урядовці банально кинули.
Те, що без газу обійтися таки можливо, підтверджують гірські райони, де через важку доступність газопровід провести дуже дорого. Насамперед це стосується Рахівщини, де газу немає в жодному населеному пункті. Днями в Рахові запрацює один із двох нових котлів, які дадуть можливість опалювати тамтешні багатоквартирні будинки відходами деревообробки, тобто тріскою, тирсою, чи брикетами. Це дає змогу відмовитися від дорогого мазуту та опалюватися за рахунок промислових відходів. Приклад Рахова наочно свідчить: тепло у закарпатських оселях буде за будь-яких умов. Чи з природним газом, чи й навіть без нього.