Україна та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) уклали угоду про фінансування модернізації магістрального газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород» на суму EUR150 млн.
Як передає кореспондент «Інтерфакс-Україна», відповідну угоду між Україною і банком про реалізацію проекту «Реконструкція, капітальний ремонт і технічне переоснащення магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород» підписали Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк і президент ЄІБ Вернер Хойєр.
Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України 22 жовтня своїм розпорядженням №1143-р погодив залучення до EUR150 млн у ЄІБ і до $200 млн у Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на модернізацію газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород. Згідно з документом, ці кошти держава готова видати операторові ГТС «Укртрансгазу» для реалізації проекту у вигляді субкредиту під 2% річних від обраної та неоплаченої суми.
ЄІБ у другій половині жовтня схвалив виділення кредиту EUR150 млн на реконструкцію українським оператором ГТС «Укртрансгаз» газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород.
Окрім того, про можливість виділення до $200 млн державної позики Україні на реконструкцію цього газопроводу повідомив Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Його рада директорів планує розглянути цей проект 10 грудня цього року.
«Укртрансгаз», 100% якого належить НАК «Нафтогаз України», експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни.
Пропускна спроможність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході – 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи 142,5 млрд куб. м, Молдови – 3,5 млрд куб. м.
Реалізація проекту з модернізації газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород дасть змогу знизити на 20% технологічні витрати споживання природного газу під час його транспортування на цій ділянці ГТС, розраховує прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.
«Під час реконструкції компресорних станцій ми зменшимо витрати газу на технологію, тобто витрати газу на прокачування українською ГТС на цьому відрізку на 20%», – заявив він у заяві для ЗМІ в Києві в понеділок.
Крім того, за словами прем’єра, другою метою реалізації цього проекту є підвищення енергетичної ефективності і безпеки української ГТС, третя мета – поліпшення екології, а саме – зменшення кількості викидів.